tisk poslat email

100 let od narození Bohumila Hrabala

vloženo: 01. 04. 2014 | Kulturní

"Ovšem mravy v našem kraji upadají a upadají, v Kostelní Lhotě se musí znovu vysvětit kostel - smilstvo za oltářním obrazem ..."  To je citace z filmu Ostře sledované vlaky podle novely Bohumila Hrabala. V pátek 28.3. by se spisovatel dožil 100 let. V nymburském pivovaru k tomuto výročí uvařili speciální Jubilejní ležák. V sobotu se konalo vzpomínkové setkání na hřbitově v Hradištku, kde je Bohumil Hrabal pohřben. Po pietním shromáždění se účastníci přesunuli do Lesního ateliéru Kuba v Kersku. Jeho zakladatel, keramik Bronislav Kuba, tu křtil svou knihu o tvůrcích a postavách filmu Slavnosti sněženek. Řadě těchto autentických postav bylo možno tohoto slunečného dne v Kersku stanout tváří v tvář.

Naše obec si spisovatelovo výročí připomene v rámci pořadatelství letošního Srazu Lhot a Lehot, kde v pátek 4.7. od 18:00 odehraje Divadelní soubor Hálek jednu z jeho nejznámějších her - Slavnosti sněženek. Na čepu pak nebude chybět Postřižinské pivečko.


Odkazy: celá fotogalerie,  video,  Nymbursko,  iDnes.
                                                                                                                   -ZM-

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu.

Fotogalerie

Oslavy jubilea dne 29.3.2014
Oslavy jubilea dne 29.3.2014
Hřbitov v Hradištku
Hřbitov v Hradištku
Hrob rodiny Hrabalových
Hrob rodiny Hrabalových
Obraz Kočičí král od E. Srncové, věnovaný B. Hrabalovi
Obraz Kočičí král od E. Srncové, věnovaný B. Hrabalovi