tisk poslat email

Děkujeme, že přispíváte na opravu kostela

vloženo: 23. 11. 2017 | Obecná

Na svatého Martina 11.11.2017 v 19:11 proběhlo představení našeho spolku Art Production Kostelní Lhota. Záměr byl zase se hezky společně pobavit a udělat něco pro nás pro všechny a taky pro kostel, který je symbolem naší obce. Toho si musíme vážit, když naši předkové dostali to veliké privilegium, mít v naší Lhotě kostel.

Aby se mohl začít opravovat, dohodli jsme se na společném postupu obce a církve. Náš starosta zpracoval mnoho žádostí, se kterými jsme se mu snažili pomoct a snaha přinesla výsledek.

Byla by veliká škoda, nezískat od státu dvě dotace ve výši až 1.200.000,-Kč. Pro nás to znamená dát dohromady 650 tisíc Kč. A tak náš Art začal už v loni dávat korunku ke korunce a za ten rok se povedlo nastřádat už 56.680,-Kč z vašich příspěvků, ze zaměstnání členů Artu, zkrátka od všech, kteří můžou dát nějaký dar a mají srdce na pravém místě. Kolikrát jsem byl dojat, když jsem viděl některé lidi, kteří dají i z toho mála, co mají. A je na nich vidět to nadšení pro dobrou věc.

Letos na vystoupení sv. Martina se díky vaší štědrosti nasbíralo rekordních 11.521,- Kč. Jak velkou radost jsme měli, když tam bylo i několik tisícovek a dokonce jedna dvoutisícovka.

Ujišťuji vás, že všechny tyto příspěvky budou investovány do našeho kostela. Někteří z vás si jistě všimli, že hned v neděli po svatém Martinovi se opravil roh kostela u věže směrem k úřadu, aby se v zimě nepropadl.

Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravách, zkouškách, nasvícení a ozvučení kostela, také firmě TPsound, která nám ukázala kostel zase v jiném pohledu, než ho známe.

V případě, že jste neměli, nebo jste se rozhodli ještě více přispět a dát dar na opravu kostela a varhan, budeme vybírat i nadále při každé společné příležitosti. Nebo svůj příspěvek můžete poslat na účet 0501535329/0800 , variabilní symbol 2018. Je to rok začátku velkých úprav našeho kostela. V případě, že budete chtít potvrzení pro daňové účely (můžete si uplatnit slevu na dani), prosím, napište svou prosbu s informacemi o vás na e-mail: fapody@seznam.cz. Potvrzeni bude vystaveno jako dar církvi.

Další nejbližší akce v kostele je u příležitosti rozsvícení vánočního stromku 2.12., kdy bude od 17:30 přítomen náš mladý pan farář Vojtěch, aby nám požehnal naše adventní věnce, tak je nezapomeňte a přineste si je s sebou. A na Štědrý den v 15:00 zase krátké připomenutí Vánoc s koledami za doprovodu našich varhan a Terezky. Vždyť Kostelka patří do kostela.

Ještě jednou děkuji za Vaši štědrost, musíme to dát dohromady :)

- René Paděra, Kostelní Lhota 90 -

 

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci.

Fotogalerie

oprava střechy 12.11.2017
oprava střechy 12.11.2017