tisk poslat email

Oprava kostela vstoupila do své druhé etapy

vloženo: 29. 03. 2019 | Obecná

Během zimy začaly práce na druhé etapě rekonstrukce našeho kostela. Jde o vůbec nejdůležitější část oprav, neboť dojde k dokončení obnovy téměř celého krovu a krytiny. Dále budou opraveny římsy, osazeny okapy a kompletně ze všech stran obnoveny fasády a restaurovány okna. Celkové náklady činí cca 4,7 mil. Kč, přičemž částkou 3,75 mil. Kč přispěl Středočeský kraj.

V tuto chvíli čekáme na výsledky dalšího grantu, který by nám umožnil pokračovat v pracech týkajících se především venkovní části objektu. Nejprve bychom ještě dokončili opravu poslední malé části střechy a poté opravili celou ohradní zeď, boční dveře a zejména pak zajistili kompletní odvodnění objektu. Celkové náklady pro tuto třetí etapu budeme znát až po výběrovém řízení, které plánujeme uskutečnit během jara. Odhadem se ale jedná o cca 4 mil. Kč, přičemž ze Středočeského kraje bychom získali 2,7 mil. Kč. Tak držte palce.

Zároveň bychom rádi od dárců letos získali zbývajících cca 160 tis. Kč na obnovu hodinového stroje. Věřím, že to dokážeme...

-td-

  

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu.

Fotogalerie