tisk poslat email

Dlouhodobá koncepce obnovy návsi v Kostelní Lhotě

vloženo: 25. 04. 2019 | Obecná

Jak ukázal nedávno zpracovaný dendrologický průzkum, stav stromů na naší návsi již bohužel není ideální. U některých byl stav dokonce kritický a proto bylo nutné vybrané jedince ihned odstranit.

Z tohoto důvodu jsme nechali zpracovat projekt Regenerace celé hlavní návsi. Autoři jsou z Ateliru König, kteří s naší obcí spolupracují již dlouhá léta a jejich návrhy jsou vám již dobře známy. Naší snahou je především postupná obnova, která bude rozdělena do zhruba tří klíčových etap a celkově pak do 10 - 15 let. Rozhodně hodláme uchovat jedinečný vzhled prostoru podél hlavní silnice v podobě vzrostlých stromů.

Projekt by se měl stát podkladem pro získání dotací.

První návrh projektu si můžete prohlédnout na přiložených obrázcích. Jsme připraveni na vaše náměty či připomínky. V průběhu jara bychom zároveň uspořádáli veřejné projednání celého záměru, kde bude možné vaše názory konfrontovat přímo se zpracovateli koncepce. 

-td-  

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu.

Soubory ke stažení

Fotogalerie