tisk poslat email

Tento pátek zveme do našeho kostela v rámci celostátní akce Noc kostelů

vloženo: 23. 05. 2019 | Kulturní

Srdečně zveme všechny tento pátek večer do našeho kostela. Každý návštěvník si bude moci například upéct hostii nebo venku u ohně opéct buřta, vyslechnout noční koncert a ochutnat kapku dobrého vínka :)

Spojte návštěvu volební místnosti, která se uzavírá až ve 22:00, s programem Noci kostelů. A chcete-li, vezměte i sami něco na zub :)

Podrobný program Noci kostelů 24. května 2019:

20:00 - 23:45 Individuální prohlídka
Kostel bude otevřen od 20:00 pro individuální prohlídku a případné dotazy s možností navštívit kůr.
22:00 - 23:00 Pečení hostií
Pečení hostií. Kolik lidí to v životě zkusilo? Velmi málo, pečení hostií bylo vždy výsadou řádových sestřiček. K tomu budeme používat původní, 200 let staré kleště. Kromě hostií si budete moci opéci i buřty :)
23:00 - 23:30 Koncert
Noční koncert
23:30 - 23:45 Požehnání
Požehnání Otce Petra do dalších dnů.

  Více info na webu Noci kostelů: https://www.nockostelu.cz/kostel/3980/

______________

 I v dnešní době se dějí zázraky. Tím naším zázrakem může být třeba probíhající oprava kostela v Kostelní Lhotě.

Tak velký kus práce už je hotov a přesto se pokračuje dál. Ještě nedávno jste mohli vidět hodinový stroj v původním stavu vzadu v kostele. Teď už je v dílně pana Marka a je pomalu rozebírán do posledního šroubečku.

Na dokončení opravy hodin věže kostela nám aktuálně chybí necelých 150tis., pomozte nám prosím a přijďte podpořit opravu kostela i hodin návštěvou v rámci celorepublikové akce Noc kostelů.

-René Paděra-

  

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu.