Fotbalový okresní přebor vedou dvě béčka

18.9.2007

NYMBURSKO - Pět zápasů má za sebou fotbalový okresní přebor. V čele tabulky jsou dva jedenácti bodové týmy – Polaban Nymburk B a Rožďalovice B. Na oba celky ztrácí jeden bod další trojice týmů. Oba lídři navíc v 5. kole jen remizovali

Kostelní Lhota – Běrunice 0:1

Zápas rozhodla jediná branka Davida Mašindy, který se trefil ve 32. minutě přímo z rohového kopu. Hosté zahráli dobře v obraně, a přestože hráli v deseti, nepustili domácí tým do šancí. „Sehráli jsme nejhorší zápas v sezoně. Nedokázali jsme kombinovat v záloze a soupeře jsme nepřehráli, přestože hrál v deseti,“ řekl kouč Kostelní Lhoty Jan Mlynarčík. „Hráli jsme aktivní obranu a soupeře jsme napadali už při jeho rozehrávce. Domácí se tak dostali maximálně k vápnu, kde nás neohrozili,“ řekl trenér Běrunic Luboš Vlach, jehož tým mohl výhru pojistit v 84. minutě, jenže penaltu J. Janoucha brankář  vyrazil.

Branka: 32. D. Mašinda. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 3:2. ČK: 27. P. Hála (Běrunice). Diváků: 70. Poločas: 0:1.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Vácha, Holešovský, Beránek, Láska (70. Kvíz) – T. Drobný, Andrle (85. Ostřížek), Houdek, Sládek – M. Mácha, M. Drobný (75. Ulrich).

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, P. Hála, Zima, Štus (60. J. Janouch) – M. Chrastný, R. Černý, R. Šafařík, D. Mašinda – Pilař (88. Podnecký), Brzák.

Milovice kopaly proti Libici čtyři penalty

25.9.2007

NYMBURSKO - Zajímavé bylo 6. kolo okresního přeboru. Libice je stále bez bodu, Přerov také ještě nevyhrál. Milovice kopaly čtyři penalty, Krchleby poprvé prohrály. V 6. kole padlo dvaatřicet branek. Pětkrát se z výhry radovali domácí, jeden zápas skončil dělbou bodů a nováček z Kostelní Lhoty se postaral o to, že vyhrál i jeden hostující tým. Střelci kola se stali dva borci – běrunický Černý a milovický Müller – autoři hattricku.

Poříčany – Kostelní Lhota 0:1

Hosté vyhráli poprvé na půdě soupeře. Pomohla jim k tomu chyba domácího gólmana, který si srazil míč do brány po dlouhém pasu. Poříčany pak měly závěrečný tlak, ale nic z toho nevytěžily.

agresivity,“„Z naší strany to bylo špatné. Hráli jsme bez pohybu, bez hrající trenér Poříčan Roman Marušák. „Hosté bránili v devíti lidech,zlobil se šancí bylo na obou stranách minimum. A utkání rozhodla hrubá chyba našeho brankáře,“ řekl Marušák. Hostující asistent trenéra Ladislav Kára si pochvaloval, že jeho tým vyhrál na trávníku soupeře. „Konečně body zvenku,“ radoval se Kára. „“Šance byly na obou stranách, ale ani jeden tým je nedokázal proměnit. My jsme dali šťastný gól,“ dodal asistent kouče Kostelní Lhoty.

Branka: 86. Holešovský. Rozhodčí: Křivka. ŽK: 3:3. Diváků: 120. Poločas: 0:0.

Poříčany: Starý – Černý, Chvojka, Touš, Kondor – Prejzek, Ondruš, Doubek, Holler (60. Fraiberg) – Koula, Pepř (75. Moravec).

Kostelní Lhota: J. Mácha – Vácha, Holešovský, Beránek, Láska – Andrle, Pokorný, T. Drobný, Sládek – M. Drobný (78. Houdek), M. Mácha (88. Kvíz, 90. Vostřížek).

Libice a Přerov poprvé vyhráli

2.10.2007

NYMBURSKO - Fotbalisté v okresním přeboru načnuli druhou polovinu podzimních zápasů. A opět nechyběly zajímavé výsledky. Poslední Libice si připsala své vůbec první body po pádu z I.B třídy. První výhru mají na svém kontě také fotbalisté Přerova, kteří porazili třetí Běrunice.

Kostelní Lhota – Pátek 0:1

Zápas rozhodla jediná trefa páteckého Martina Vančury, který se trefil v 50. minutě z penalty. Zápas tak skončil, jak je v Kostelní Lhotě zvykem, opět o jednu branku. „Šest ze sedmi našich letošních zápasů skončilo výsledkem 1:0,“ řekl vedoucí družstva Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich. „Pátek byl pro nás hratelný soupeř. Nemuseli jsme prohrát,“ tvrdí Ulrich. Kostelní Lhota mohla několikrát vyrovnat. Jednou ji zastavilo břevno a jednou tyč. „V závěru nás soupeř zatlačil a mohl vyrovnat. Za tři body můžeme být určitě rádi. Remíza by zápasu možná seděla víc,“ přiznal kouč Pátku Tomáš Černý.

Branka: 50. Martin Vančura (PK). Rozhodčí: Voborník. ŽK: 3:2. Diváků: 120. Poločas: 0:0.

Pátek: Botnari – Junek, Bulíř, Zedník – Bureš, Bezděčný (46. Major), Vyleťal (75. Vaněk), Zedníček – Miloš Vančura, Martin Vančura, Štefík.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Vácha, Andrle, Berránek, Láska – Sládek (50. M. Drobný), Pokorný, Janoušek, Ulrich (75. Kvíz) – M. Mácha, T. Drobný.

Bez porážky jsou zatím rezervy Rožďalovic a Polabanu

9.10.2007

NYMBURSKO - Rezerva Polabanu opět vyhrála a vede tabulku. Na opačném pólu jsou celky Libice a Přerova, které znovu prohrály.

Milovice – Kostelní Lhota 1:0

Favorizované Milovice sice vyhrály, ale tentokrát nezaslouženě. Od porážky je uchránil hlavně brankář Fišer, který lapil soupeři čtyři tutovky. „Podržel nás, díky němu jsme neprohráli“ hodnotil výkon brankáře domácí trenér Roman Magada a sportovně přiznal, že jeho tým za soupeřem zaostával. Poprvé v sezoně jsme byli horším týmem. Vyhrát jsme si nezasloužili, soupeř nedal pět vyložených šancí,“ uvedl trenér, který postavil do zápasu tři útočníky.

„Ale brzy jsme to museli změnit, soupeř měl šance. Spokojen jsem jen se třemi body. Někteří hráči nepodávají odpovídající výkony,“ kritizoval hráče jejich kouč. Naopak s výkonem svého mužstva byl spokojený lhotský vedoucí mužstva Tomáš Ulrych. „Mohli jsme brzy vést tři nula. Ale nedali jsme šance,“ litoval Ulrich. „Určitě jsme nebyli horším týmem, spíš naopak,“ potěšilo Ulricha.

Branka: 16. Fiala (PK). Rozhodčí: Vokněr. ŽK:  2:3. Diváků: 100. Poločas: 1:0.

Milovice: Fišer – Palička (20. Frumar), Říha, Dort – Beneš, Mencl, P. Petráš, Růžička – Fiala, J. Petráš (46. Řezníček, 70. Kocian), Müller.

Kostelní  Lhota: J. Mácha – Láska, Holešovský, Pokorný, Vácha – Ulrich, Janoušek (60. M. Drobný), Andrle, T. Drobný – M. Mácha (75. Sládek, T. Houdek.

Kostelní Lhota dala více než dvojnásobek gólů než v předchozích osmi zápasech

16.10.2007 9:44

NYMBURSKO - V čele okresního přeboru je i nadále tým Polabanu Nymburk B, který si odvezl ze hřiště třetích Rožďalovic B jeden bod.

Kostelní Lhota – Libice 7:2

Libice v Kostelní Lhotě vedla od 15. minuty, když se z penalty trefil Beneš. Skóre vyrovnal M. Drobný, ovšem od 30. minuty Libice opět vedla po gólu Toupala. O vedení přišla těsně před poločasovým hvizdem, když se prosadil M. Mácha.

Druhá půle hostům absolutně nevyšla. Navíc zbytečně přišli o vyloučeného Ešnera, který přišel na hřiště ve 46. minutě a hned viděl žlutou kartu za nenahlášené střídání a za dalších šest minut dostal druhou žlutou kartu za faul.

Domácí se pak neuvěřitelně rozstříleli a během 32 minut dali pět gólů a jednoznačně vyhráli.

Kostelní Lhota tak přidala ke svým třem gólům z předchozích osmi zápasů více než dvojnásobek. „Konečně jsme si zastříleli,“ řekl po utkání vedoucí družstva Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich. „Vždyť v sedmi našich zápasech rozhodl jediný gól,“ vysvětlil Ulrich, který uznal, že Libice podala v první půli dobrý výkon. „To hráli dobře, ale ve druhé půli soupeř úplně odešel,“ dodal Ulrich. „V prvním poločase jsme podali náš nejlepší výkon na podzim. Po nešťastném vyloučení se ale naše hra sesypala,“ řekl trenér Libice Martin Mojžíš.

Branky: 22. a 84. M. Drobný, 44. a 60. M. Mácha, 52. T. Drobný, 73. Janoušek, 78. Sládek – 15. Beneš (PK), 30. Toupal.

Rozhodčí: Vinter. ŽK: 3:3. ČK: 52. Ešner (Libice). Diváků: 130. Poločas: 2:2.

Kostelní Lhota: Ostřížek – Vácha, Holešovský, Andrle, Láska – T. Drobný, Houdek, Janoušek, Ulrich (65. Sládek) – M. Mácha (87. Forman), M. Drobný.

Libice nad Cidlinou: Vyleťal – Lhoták, Šíma (46. Ešner), Kučera – Nedobitý, Beneš, Semerád, Vokál – Holub, Toupal (65. Vlasák), Zárybnický.

Rožďalovická rezerva poprvé prohrála

23.10.2007

NYMBURSKO - Na chvostu tabulky došlo ke změně. Černého Petra nyní drží Přerov, který předskočila díky výhře Libice.

Krchleby – Kostelní Lhota 1:1

Už je to obehraná písnička. Šestý zápas doma a šestá plichta pro Krchleby. Ty se ujaly vedení, ale po přestávce hosté srovnali.

„Hráli jsme špatně a vyhrát jsme si nezasloužili,“ přiznal krchlebský trenér Luboš Zdobinský. „Remíza je zasloužená, ale byl to špatný fotbal,“ dodal kouč Krchleb.

„Opět můžeme žehrat na neproměněné šance, protože jsme měli sedmdesát minut hru pod kontrolou. Nakonec jsme vyrovnali po chybě brankáře,“ uvedl kouč Kostelní Lhoty Jan Mlynarčik.

Branky: 38. Hůlka (PK) – 55. Janoušek. Rozhodčí: Vokněr. ŽK: 3:2. Diváků: 80. Poločas: 1:0.

Krchleby: Pecka – Klár, Maruška, Soukal – Musil, Jokl (75. P. Kubík), Hůlka, Ditrich, Valíček – Rys (55. Osmanovič), Červinka (55. Hurych).

Kostelní Lhota: J. Mácha – Vácha, Beránek, Holešovský, Láska – Sládek, Andrle (60. T. Pokorný), Janoušek, Ulrich – M. Mácha (80. M. Drobný), T. Houdek.