Jaro 2009

Prvním jarním kolem byl zahájen okresní přebor. Milovice drží dvanáctibodový náskok v čele tabulky. Z předposledního fleku se dokázaly odpoutat Dymokury.
Kostelní Lhota – Kounice 3:0

V průměrném zápase byli domácí po celou dobu lepším mužstvem. Lhota se ujala vedení již v šesté minutě po střele Sládka. Další vyložené šance Drobného a Máchy zůstaly nevyužity.
Když se na začátku druhé půle prosadil Drobný, který dorazil trestný kop Janouška, nebylo co řešit. Utkání se dohrávalo v poklidném tempu za územní převahy domácích. V závěru ještě zvýšil střídající Šťastný na konečných 3:0.
„Hosté mě zklamali, nevytvořili si jedinou vyloženou šanci. Utkání velmi dobře vedl rozhodčí Vančura,“ uvedl sekretář Kostelní Lhoty Ulrych.
„Předvedli jsme katastrofální výkon. Na hráčích se projevilo, že nemají natrénováno,“ vyprávěl zklamaně hostující vedoucí mužstva Stanislav Růžička.

Branky: 6. Sládek, 48. T. Drobný, 85: Šťastný. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Rozhodčí: Vančura. Poločas: 1:0.
Kostelní Lhota: J. Mácha – Štok, Beránek, Holešovský, Láska – Janoušek, Pokorný, Sládek, T. Drobný (70. Šťastný) – M. Mácha (85. Andrle), M. Drobný (65. Houdek).
Kounice: Písecký – Svoboda, Dobiáš, Šoufek, Hoffmann (82. Popovič) – Hartman (58. Považan), Martin, Táborský, Chuchla (58. Sedlák) – Rozumný, Veselý.

IV. třída – skupina A

Přerov B – Vykáň 3:1, Stratov – Stará Lysá 1:0, Drahelice – Straky 3:0, Poříčany B – Třebestovice 2:4,
Kostelní Lhota B – Kounice B 1:0, Litol B – Hořátev 2:1.

Poříčany – K. Lhota 3:1

Domácí fotbalisté vedli po prvním poločase nejtěsnějším rozdílem a po pauze přidali druhý gól. Ale to už bylo za nerozhodného stavu, když vyrovnal Holešovský. V závěru hráli hosté vabank, ale Poříčany pojistily v nastaveném čase své vedení a došly si pro tři body.
„Bylo to vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem. Já jsem byl spokojen se všemi čtrnácti hráči, kteří do utkání zasáhli. Rozhodla asi druhá branka, kterou jsem dal z trestného kopu. Po vyloučení nás zatlačili, ale my jsme v úplném závěru přidali pojistku,“ řekl hrající trenér Poříčan a autor druhé branky domácích Roman Marušák.
„Bylo to vyrovnané utkání. My jsme mohli několikrát srovnat, což se povedlo až po přestávce. V závěru jsme hráli vabank, ale branku dali domácí,“ litoval hostující sekretář klubu Tomáš Ulrich.
Branky: 24. Provazník, 74. Marušák, 90. Sedláček – 49. Holešovský. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 3:2. ČK: 80. Cmár (Poříčany). Diváci: 180. Poločas: 1:0.
Poříčany: Cmár – Černý, Adamovič, Ondruš (60. Horyna), PrejzekHoller, Moravec, Marušák, Novotný (83. Morávek) – Sedláček, Provazník (94. Zedník).
Kostelní Lhota: J. Mácha – Andrle, Holešovský, Beránek (84. Ulrych), Láska – Janoušek, Pokorný, Sládek, T. Drobný – M. Mácha, M. Drobný.

Stará Lysá – Kostelní Lhota B 1:0

Kostelní Lhota – Sadská B 5:0

Na utkání se přišlo podívat 180 diváků a všichni byli zvědaví, jak se domácím bude dařit na zkráceném hřišti, které má rovných 90 metrů. Po první půli vedla Lhota o dvě branky a ještě dvakrát orazítkovala brankovou konstrukci. Sadská se ve druhé půli zlepšila a byla prvních dvacet minut lepším mužstvem. Mat jí nasadil Janoušek úspěšně proměněným pokutovým kopem v 64. minutě. V průměrném utkání si domácí přesvědčivě dokráčeli pro tři body.

„Chci pochválit celé mužstvo za dobrý výkon v tak napjaté situaci. Dík patří všem, co dokázali za dva dny připravit hřiště pro zbytek sezony,“ řekl sekretář domácího klubu Tomáš Ulrich.
„Nehráli jsme dobře. Do druhé půle jsme nastoupili s velkou snahou zkorigovat výsledek, ale rozhodčí proti nám písknul nesmyslnou penaltu a bylo po zápase,“ uvedl kouč Sadské Jaroslav Hora.

Branky: T. Drobný, Sládek, Janoušek pen., M. Mácha, M. Drobný. Poločas: 2:0. ŽK: 1:3. Diváci: 180. Rozhodčí: Křivka.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Andrle, Holešovský, Beránek, Láska – Janoušek (68. Čábelka), Sládek, Pokorný, T. Drobný (87. Šťastný) – M. Mácha, Houdek (73. M. Drobný)

Sadská B: Mašek – Kvíz, Kulhánek, Cempírek, Franc – Jindra, Lugmajer, Hubálek, Barták (65. Dvořák) – Svoboda, Štácha.

Kostelní Lhota B – Hořátev 0:1 (0:1)

Kostelní Lhota žáci -  Kounice 5:0 (1:0)

Rožďalovice B – K. Lhota 1:1

Vyrovnané utkání, ve kterém měli domácí více šancí, přesto se oba soupeři dokázali prosadit pouze jednou a body si rozdělili.
„Přijeli jsme si pro bod, který jsme si také odvezli, tudíž jsme spokojeni. Zápas byl vyrovnaný,“ uvedl předseda Kostelní Lhoty Jaroslav Pavlík.
Domácím se podařilo vyrovnat patnáct minut před závěrečným hvizdem.
„V prvním poločase jsme nevyužili tři příležitosti. Do druhé půle jsem přeházel sestavu. Dokázali jsme se prosadit a vybojovali aspoň bod,“ řekl kouč domácích fotbalistů Josef Beneš.
Branky: T. Nechánský – Šťastný. Poločas: 0:1. ŽK: 2:4. Diváci: 70.
Trnavan B: Csok - Vlček, Čapek, Kubín, Hůlek – Štefan (46. Musil), J. Nechánský, Daneš, Havlík – T. Nechánský, Horák (75. Gestřánek).
Kostelní Lhota: J. Mácha – Štok, Holešovský, Beránek, Láska – Janoušek, Sládek, Pokorný, Andrle – Šťastný (68. Čábelka), M. Mácha.

Straky B - Kostelní Lhota B 2:4 (0:2)

Stará Lysá - Kostelní Lhota žáci 12:2 (6:0)

Kostelní Lhota – Milovice 2:2

První poločas odehrál první celek soutěže velmi nervózně a nepřesně. Na domácí Lhotu nic nevymyslel. Ve 25. minutě otevřel skóre Janoušek z přímého kopu.
Ve druhé polovině Milovice přidaly, ale hned na začátku utekl Mácha a zvýšil na rozdíl dvou branek. Od té doby zmáčkly Milovice Lhotu na její polovinu. V 55. minutě proměnil penaltu nejlepší střelec soutěže Müller.
„V prvé půli jsme předvedli katastrofální výkon. Utkáni nepřidal ani fakt, že se zápas odehrál na hrozném terénu. Druhou půli jsme mohli dát spoustu gólů, ale opět nám vázla koncovka,“ uvedl trenér vedoucího celku Roman Magada.
Bojovní domácí odolávali až do 93. minuty, kdy na konečných 2:2 uzavřel opět z penalty Müller.
„Škoda, ze hry by nám dnes Milovice branku nedaly,“ dodal vedoucí domácího mužstva Petr Láska.

Branky: Janoušek, Mácha – Müller 2 (obě z pen.). Poločas: 1:0. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Malý. Diváci: 200.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Štok (65. Šťastný), Beránek, Holešovský, Láska – Janoušek, Pokorný, Sládek, T. Drobný – Andrle, M. Mácha (88. Malina).

Milovice: Fišer – Novák, Roth, Vlačiha, Dort – Mencl (46. Müller), P. Petráš, Plecitý, Růžička – Beneš, J. Petráš (65. Krejčí).

K. Lhota B – Drahelice 1:1

Kostelní Lhota žáci - Straky 3:3 (2:1)

Kostomlaty – Kostelní Lhota 0:3

V tvrdém a průměrném utkání si v první půli ani jeden tým nevypracoval tutovku. Kromě střely do tyče domácího hráče. Šťastnější hosté uděřili dvakrát krátce po přestávce. Od té doby zmačkly Kostomlaty soupeře na jeho polovinu, ale branku nedaly. Naopak Lhota pojistila v závěru své vedení.
„Výhra hostů byla sice šťastná, ale asi zasloužená. My jsme soupeře po druhé brance zatlačili, ale žádnou velkou šanci jsme neměli. Náš tlak byl platonický,“ řekl vedoucí Kostomlat Josef Petráš.
„S vítězstvím a třemi body jsem spokojený, dnes jsem s nimi ani nepočítal,“ řekl předseda Kostelní Lhoty Jaroslav Pavlík.
Branky: 47. Pokorný, 53. Janoušek (z PK), 87. Andrle. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 5:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0.
Kostomlaty: Tykva (46. T. Novák) – Malinek, Houdek, Šnajdr, Janata – Petr Dvořák, Pavel Dvořák (79. Kaucký), Milan Sporiš, Martin SporišNeagu, Jeník (60. Radek Novák).
Kostelní Lhota: J. Mácha – Štok, Beránek, Holešovský, Láska – Janoušek, Pokorný, Sládek, Andrle – T. Drobný, M. Mácha (87. Šťastný).

Litol B – Kostelní Lhota B 6:2

Kost. Lhota – M. Králové 2:2

Týmy se o body podělily. Domácí se sice dvakrát ujali vedení, ale Městec dokázal na obě trefy odpovědět. Domácí měli na začátku dvě vyložené šance, ty ale neproměnil M. Mácha. Pak se šance střídaly před oběma bránami.
„Remíza tomuto zápasu sedí. I když jsme k vítězství měli asi blíže,“ řekl trenér domácích Jan Mlynarčik.
S ním souhlasil i kouč Městce Králové Zbyněk Eliáš, který musel naskočit ve stoperské dvojici.
„Bylo to vyrovnané utkání. My máme velkou marodku, proto bod bereme a myslím, že je plichta zasloužená. Bylo to o bojovnosti a soubojích,“ řekl Eliáš.

Branky: 44. Janoušek, 70. Houdek – 65. Z. Hradečný, 74. Veselý. Rozhodčí: Salava. Bez karet. Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Štok (37. Houdek), Beránek, Holešovský, Láska – Janoušek, Sládek, Pokorný, Andrle – M. Mácha (85. Šťastný), T. Drobný.

Městec Králové: Klos – Veselý, M. Hradečný, Eliáš (75. Suchánek), Poděbradský – Hejduk, Krejčí, Z. Hradečný, Rudolf LibánskýVelenský (85. Janouch), Novotný.

Kostelní Lhota B – Stratov 0:3

Kostelní Lhota – Hrubý Jeseník 4:1

Slušné a bojovné utkání začalo gólovou přestřelkou, když za deset minuty padly tři branky. Domácí vedli 2:1. V dalším průběhu byla Lhota lepší a ve střelecké bilanci efektivnější. Po hodině hry se po „české“ uličce prosadil M. Mácha a stejný hráč pečetil výhru 4:1.
„Přes skutečnost, že většina hráčů absolvovala náročnou májovou veselici, dokázal zbytek týmu ostatní strhnout natolik, že jsme nakonec potěšili rozveselené lhotecké publikum,“ uvedl autor dvou branek domácích Michal Mácha.
„Dostali jsme góly po našich chybách, hráli jsme špatně v defenzivě a domácí byli hlavně důraznější. A také jsme zaostali v koncovce. Nevěděli jsme si rady na malém hřišti,“ řekl vedoucí hostujícího mužstva Přemysl Hemiš.

Branky: 3. Houdek, 10. Pokorný, 60. a 80. M. Mácha – 5. Král. Rozhodčí: Křivka. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 2:1.
Kostelní Lhota: J. Mácha – Andrle, Holešovský, Beránek, Láska – Janoušek, Pokorný, Sládek, T. Drobný (70. Šťastný) – Houdek, M. Mácha (82. M. Drobný).
Hrubý Jeseník: Hájek – Pivec, T. Hurych, Jánský, Jeník – D. Pulda, Najmon (38. Otta), Slavík, P. Stránský (65. R. Hurych) – Král, Procházka.

Střelci OP

27 - Müller (Milovice), 19 – Z. Hradečný (M. Králové), 15 – F. Ježek (Dymokury), M. Mácha (K. Lhota), Koula (Poříčany), 13 – Hůlka (Krchleby), J. Petráš (Milovice), 12 – P. Petráš (Milovice), Vaňura (Běrunice), Král (Pátek), 11 – Rozumný (Kounice), Štácha (Sadská B), 10 - O. Bubeník (Dymokury), 9 – Milan Sporiš, Neagu (Kostomlaty), 7 – Svoboda (Kounice), Bezděčný (Pátek), Novotný (M. Králové), Kopřiva (Dymokury).

Brankáři s nulou

7 – Fišer (Milovice), 6 – J. Mácha (K. Lhota), 5 – Borecký (Rožďalovice B), 4 - Mojžíš (M. Králové), Pecka (Krchleby), Špígl (Rožďalovice B), Vaněk (Pátek), 3 – Touš, T. Tykva (Kostomlaty), Písecký (Kounice), Klos (M. Králové), Beneš (Jíkev), 2 – L. Pulda (Hr. Jeseník), K. Chrastný, Ouzký (Běrunice), M. Mašek (Sadská B), 1 – T. Drahokoupil, Viktor (Krchleby), Hrůza, Češner (Kounice), Prošek, Vymazal (Poříčany), Pekárek (Jíkev), Volráb (Dymokury), Hájek (Hr. Jeseník).

Kostelní Lhota se posunula na druhou příčku

Jíkev – Kostelní Lhota 2:4

Hosté vedli od 10. minuty brankou M. Máchy a další šance hosté zahodili. Namotivovaní domácí stav utkání obrátili, díky svému kapitánovi, který se dvakrát prosadil. Jíkev může litovat, že nedokázala proměnit další příležitosti, které si ve zbytku první půle připravila. Ve druhém poločase začali domácím docházet síly a Kostelní Lhota začala mít územní převahu. Hosté začali ukazovat, proč jsou v popředí tabulky. Zásluhou přesné hlavičky Ulricha se jim podařilo vyrovnat. Ve velmi tvrdém utkání strhla Lhota vedení na svou stranu v úplném závěru střetnutí.
„Přesto, že jsme nebyli kompletní a hra se nám tolik nedařila, jsme si vítězství zasloužili,“ vyprávěl kouč Kostelní Lhoty Jan Mlynarčík.

Branky: 20. a 24. (pen) Strašík – 10. M. Mácha, 55. Ulrich, 85. Sládek, 86. Houdek. Rozhodčí: Noll. ŽK: 6:2. Diváci: 60. Poločas: 2:1.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Andrle, Holešovský, Beránek, Láska – Sládek, Houdek, Pokorný, Šťastný – M. Mácha (86. Ostřížek), M. Drobný (46. Ulrich).

14.Rožďalovic⋌ 22  5 6 11 17:34 21

Fotbalisté Kostelní Lhoty, kteří si upevnili druhou pozici v tabulce okresního přeboru, nasázeli Pátku sedm branek a dali tak pěkný dárek v šedesátinám předsedovi klubu Jaroslavu Pavlíkovi.

Kostelní Lhota – Pátek 7:0

Domácí se pustili do hostů hodně zostra. Už ve druhé minutě utkání šla Kostelní Lhota do vedení gólem Máchy. Pátecká obrana vůbec nefungovala. V 15. minutě nikdo z bránících hráčů netrefil balon, ten se dostal k osamocenému hráči a domácí vedli 2:0. V 19. minutě Zedník fauloval a domácí kopali pokutový kop – 3:0. Ve 40. minutě dal gól po pěkném centru opět Mácha. Druhá půle byla obrazem té první. Pátek si nic vážnějšího nevytvořil. Útočníci Kostelní Lhoty si s páteckou obranou dělali, co chtěli a přidali ještě další tři zásahy.
„S Pátkem jsme měli špatnou dlouhodobou bilanci, ale dnes jsme se rozstříleli. Byl to balet,“ řekl po utkání předseda domácího klubu Jaroslav Pavlík, slavící v těchto dnech šedesáté narozeniny.
„Takový zápas si dlouho nepamatuji. Myslím, že je to nejvyšší prohra Pátku v historii v okresním přeboru. Kdybych mohl střídat jedenáct hráčů, všichni by šli z placu,“ kroutil po utkání nevěřícně hlavou trenér Pátku Pavel Vančura.

Branky: 2., 35., 70. a 80. M. Mácha, 25. Houdek, 34. Janoušek (z PK), 55. Sládek. Rozhodčí: Malý. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 4:0.
Kostelní Lhota: J. Mácha – Andrle (70. Čábelka), Holešovský, Beránek, Láska – Janoušek, Pokorný, Sládek, T. Drobný (60. Ulrich) – Houdek (80. M. Drobný), M. Mácha.
Pátek: Botnari – Forman, Junek, Zedník (20. Vyleťal), Zumr – Š. Svoboda, Bezděčný, Bulíř (46. Vyhlídal), Bartheldy – Král, Dulovec (46. Martin Vančura).

K. Lhota B – Přerov B 6:1

Kostelní Lhota žáci - Poříčany 7:1 (4:0)

Běrunice – Kostelní Lhota 1:1

Za deštivého počasí měli hosté po celé utkání územní převahu, gólové šance však neproměňovali. Lhota se ujala vedení krásnou střelou Šťastného. Domácí měli lepší desetiminutovku uprostřed druhého poločasu, kdy se jim podařilo vyrovnat. Hosté byli aktivnější, ale svoje šance zahazovali.
„Dnes střelci zklamali, remiza je úspěchem pro Běrunice, shrnul utkání sekretář hostujícího klubu Tomáš Ulrich.
„Pro nás to byl špatný zápas, propadli jsme v obranné činnosti. Měli jsme štěstí, že Lhota neproměnila své šance,“ uvedl po zápase domácí kouč Luboš Vlach.

Branky: 70. Janouch (PK) – 30. Šťastný. Rozhodčí: Malý. ŽK: 4:4. ČK: 70. J. Mácha. Diváci: 70. Poločas: 0:1.

Chrást – Kostelní Lhota B 5:1

Kostelní Lhota – Dymokury 0:5

Výhra v tomto utkání zaručila hostům záchranu v okresním přeboru. Úvod utkání byl z jejich strany dost nervózní. Kostelní Lhota však nastoupila bez několika zraněných hráčů základní sestavy a dokonce s hráčem z pole v bráně. V poločase vedly Dymokury pouze jednobrankovým rozdílem, ale po druhé brance se uklidnily a nakonec vyhrály 5:0.
„Co dodat. Chybělo nám půl mužstva, což se na hře projevilo. Výsledek udělal hostující gólman. Nám vše vychytal a Dymokury do čeho koply, to skončilo v bráně. Musíme na tento zápas brzy zapomenout,“ uvedl sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich.
„Výsledek určitě neodpovídá průběhu zápasu, domácí i v oslabené sestavě hráli vyrovnané utkání, ale nedařilo se jim překonat Volrába v naší bráně, který všechny pokusy pochytal. Naopak nám se podařilo proměnit téměř vše,“ radoval se po utkání Zdeněk Slavík, kouč Dymokur. „Jsou to pro nás tři body, které nám již definitivně zaručují setrvání v okresním přeboru. Jsme rádi, že nemusíme rozhodovat v posledním kole, které by bylo hodně napjaté a mohlo by se stát lecos,“ dodal Slavík.
Branky: F. Ježek 2, O. Bubeník, Topolčány, Kopřiva. Rozhodčí: Noll. Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 0:1.
Kostelní Lhota: M. Mácha – Čábelka, Beránek, Láska, Ulrich – T. Drobný, Pokorný, Sládek, Šťastný (65. Andrle) – M. Drobný, Ostřížek.
Dymokury: Volráb – Malý, M. Ježek, M. Malát, Kropáček (65. Ollé) – Kopřiva, Křovina, Topolčány (80. P. Malát), Novotný – O. Bubeník, F. Ježek

K. Lhota B – Vykáň 3:2

Krchleby – Kostelní Lhota 6:1

Hned v prvních minutách střetnutí šla Lhota dvakrát sama na bránu, gólmana domácích však nepřekonala. Po třiceti minutách vedly Krchleby 3:0 a bylo rozhodnuto. První i druhý gól padl z trestného kopu Hůlky, který byl vždy tečován jedním z hostujících hráčů stojících ve zdi. Ve druhém poločase měla Kostelní Lhota také dost příležitostí, ale dokázala vstřelit pouze jednu branku. Naopak domácí přidali další tři a rozhodli o svém vysokém vítězství. „Nehráli jsme dobře, soupeř byl rychlejší a přesnější. Konec sezony nám nevyšel podle našich představ,“ vyprávěl po zápase sekretář hostujícího klubu Tomáš Ulrich.
„Poslední zápas sezony jsme na domácím hřišti chtěli vyhrát. Jsem spokojený. Kluci si zahráli dobrý fotbal a zaslouženě jsme vyhráli,“ řek trenér Krchleb Milan Blažek.

Branky: 10. a 17. Hůlka, 26., 52. a 56. Osmanovič, 80. Hurych – 62. M. Mácha. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 3:3. Diváci: 40. Poločas: 3:0.

Krchleby: Pecka (80. T. Drahokoupil) – Patačík, Valíček, Z. Drahokoupil, Pulda – Červinka (75. Šafr), Dytrych, Hurych, Rys – Hůlka (60. Kubík), Osmanovič.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Ulrich (46. Čábelka), Beránek, Andrle, Láska – Pokorný, Janoušek, Sládek, T. Drobný – M. Mácha, Houdek.