Podzim 2009

Favoritem okresního přeboru by mohl být Městec

Nymbursko - Fotbalový okresní přebor je na startu. Do sezony 2009 – 2010 vstoupí tři nováčci. Tým Loučeně, který po několika letech sestoupil z krajské I.B třídy, a celky Libice nad Cidlinou a Přerova nad Labem, které vyhrály III. třídy a postoupily do nejvyšší okresní soutěže.

Prvním kolem odstartoval další ročník okresního přeboru. Největší favorit Městec Králové si připsal první tři body za jednoznačné vítězství na půdě nováčka z Libice nad Cidlinou. To nováček z Přerova rozstřílel doma Kostomlaty.

Dymokury – Kostelní Lhota 2:4

„Do úvodního zápasu nové sezóny jsme nastoupili s novou posilou Markem Šífem, ale oslabeni o Ondřeje Bubeníka, který s poraněným kolenem bude chybět velmi dlouho.

Vstup do zápasu se nám vydařil. Ve 4. minutě se dostal za obranu Kopřiva, jeho střelu ještě brankář Kostelní Lhoty vyrazil, ale na následnou dorážku F. Ježka byl krátký 1:0. Z vedení jsme se neradovali dlouho. Ve 14. minutě zahrávali hosté rohový kop, který prolétl celým malým vápnem, kde nechal Ollé zcela osamoceného hráče Lhoty, který zblízka nohou uklidil míč do naší brány 1:1. Naprosto stejným gólem se dostala Kostelní Lhota do vedení ve 26. minutě. Na zadní tyči zakončoval tentokrát z blízka hlavou útočník hostí, kterého nepokryl Gál 1:2. Ve 34. minutě se nám podařilo po rychlém přechodu vyrovnat. F. Ježek se prohnal kolem svého strážce a přesným centrem našel M. Ježka, který skluzem dopravil míč do brány 2:2. Bohužel nerozhodný výsledek jsme nedokázali do poločasu udržet. Ve 44. minutě prošel po naší levé straně přes dvojici Kropáček – Machát útočník Lhoty a druhý jmenovaný ho zastavil těsně před vápnem jen za cenu žluté karty. Z následného trestného kopu se krásně přes zeď dostali hosté do vedení 2:3,“ zhodnotil první poločas domácí obránce Martin Malát.

„Naše šance na vyrovnání hodně poklesly v 55. minutě, kdy byl vyloučen po druhé žluté kartě Machát. Velkou šanci na vyrovnání měl M. Ježek v 68. minutě, kdy se uvolnil na hranici velkého vápna, ale střela levou nohou šla přímo do náruče hostujícího brankáře. V 72. minutě přidala Kostelní Lhota pojistku, když z chybné rozehrávky Křoviny před velkým vápnem postupovali tři hráči sami na našeho stopera a tuto chybu potrestali gólem 2:4. Hosté mohli ještě v závěru přidat další gól, ale tuto možnost zlikvidoval brankář Volráb.

Zápas se nám v defensivě vůbec nevydařil, takové množství individuálních chyb v obraně je nepřípustné. Nemůže se stát, že hráči soupeře zakončují zcela osamoceni a obránci jen přihlížejí. Po vyloučení Macháta byla naše snaha o vyrovnání velmi těžká. Kostelní Lhota byla po celý zápas lepším týmem a zaslouženě vyhrála,“ uzavřel bilancování střetnutí Malát.

„Výkon zákonitě ještě nebyl podle našich představ. V utkání žlutých karet se kluci snažili, škoda jen, že nedokázali proměnit více příležitostí. Zvítězili jsme naprosto zaslouženě,“ uvedl sekretář hostujícího klubu Tomáš Ulrich.

Branky: 4. M. Ježek, 34. F. Ježek – 14. a 44. Telipský, 26. M. Mácha, 72. M. Drobný. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 6:6. Diváci: 82. Poločas: 2:3.

Dymokury: VolrábOllé, M. Malát, Šíf, Gál (28. Machát) – Kopřiva, Křovina, Topolčány, Kropáček (65. Ručka) – M. Ježek, F. Ježek.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Holešovský, Müller, Láska – Beránek (70. Ulrich), Pokorný, Sládek, Telipský (84. Šťastný) – M. Mácha, T. Drobný (62. M. Drobný).

Kostelní Lhota B – Stratov 1:1

Kostelní Lhota – Libice 1:1

Soupeři se rozešli remízou a jak uvedli funkcionáři obou klubů, tak spravedlivou. Domácí se po bezbrankovém prvním poločase chudém na šance dostali do vedení z penalty, za patnáct minut srovnal Hovorka. Poté byla Libice pod tlakem, ale hrozila z brejků. V poslední minutě mohla rozhodnout Lhota, ale domácí hráči mířili dvakrát do břevna. To už hráli Lhotečtí bez vyloučeného Lásky.

„V tomto utkání byla remíza asi zasloužená. Libice byla houževnatý a tvrdý soupeř,“ řekl k utkání vedoucí mužstva Kostelní Lhoty Petr Láska.

„Domácí byli kvalitním soupeřem, ale asi nás trochu podcenili. Škoda zranění Beneše z prvního poločasu. Za stavu 1:1 jsme byli pod tlakem, ale měli jsme šance z brejků. Ovšem v poslední minutě jsme mohli o bod přijít, neboť domácí trefili dvakrát břevno,“ uvedl kouč Libice František Hovorka. „Remíza je spravedlivá,“ dodal.

Branky: 50. Sládek (z PK) – 65. Hovorka. Rozhodčí: Salava. ŽK: 5:5. ČK: 72. Láska (Kostelní Lhota). Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Holešovský, Müller, Láska – Beránek (55. M. Drobný), Sládek (80. Ulrich), Pokorný, Telipský – T. Drobný, M. Mácha.

Libice: Tomáš – Leština, Funda, Svoboda, Lhoták – Měchejř, Toupal, Hovorka, Faltýsek (81. Vlasák) – Homola (69. Kučera), Beneš (28. Zdražil).

K. Lhota B – Kounice B 5:0 (4:0, Drobný 2, Kapralek 2, Kovařík)

K. Lhota žáci – Poříčany 3:3

Kounice – Kostelní Lhota 1:2

Domácí sice po poločase vedli, ale hosté v samotném závěru rozhodli o své výhře, k čemuž jim pomohly dvě standardní situace. Rozhodující branka padla v nastavení.

„Byl to zápas na remízu. Hosté nás porazili dvěma standardkami v závěru. Ten druhý jejich gól byl hodně šťastný,“ hlesl po utkání kounický kapitán Aleš Janeček.

„První poločas jsme vypustili, ale ve druhém jsme ukázali svoji sílu a zaslouženě jsme zvítězili,“ řekl sekretář hostí Tomáš Ulrich.

Branky: 23. Martin (z PK) – 79. Telipský, 90+2. Pokorný. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 3:6. Diváci: 90. Poločas: 1:0.

Kounice: Písecký – Vokoun, Martin, Svoboda, Bylina – Líbal, Kraj, Kozel (46. Veselý), Práchenský – Janeček, Rozumný.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Beránek, Holešovský, Müller, Čábelka – T. Drobný (61. Ulrich), Pokorný, Sládek, Telipský – M. Mácha (88. Jeřábek), Houdek (30. M. Drobný).

Chrást – K. Lhota žáci 0:12

Kostelní Lhota - Poříčany 2:3

Utkání se pro domácí začalo vyvíjet dobře a už v 5. minutě se ujali vedení díky brance Drobného. Hosté však dokázali rychle srovnat, kdy se po skrumáži před domácí brankou nejlépe zorientoval hostující Sedláček. Ten samý hráč dokázal ze stejné situace vytěžit další branku a určil tak poločasový výsledek. Do druhého poločasu opět vstoupili lépe domácí a ve 47. minutě se z nařízené penalty nemýlil Sládek. V 71 minutě se po sérii rohů dostal k odraženému míči hostující Touš a poslal opět do vedení hostující tým. V závěru měli domácí stoprocentní šanci na vyrovnání, ale domácího hráče vychytal Šrůta.

„Na nerovném a malém hřišti domácí sázeli na nakopávané míče, my jsme se na tuto taktiku dokázali připravit a domácí jsme nepouštěli do vážnějších situací, ve vyrovnaném zápase rozhodoval důraz ve vápně a ten vyzněl pro nás,“ řekl po zápase spokojený kouč Poříčan Václav Kupr.

„Hosté měli více štěstí. My jsme předvedli solidní výkon, který tentokrát na body nestačil. Myslím, že utkání by více slušela remiza,“ uvedl vedoucí domácího celku Petr Láska

Branky: 5. M. Drobný,47. Sládek (PK) - 7. a 40. Sedláček, 71. Touš. Rozhodčí: Křivka. ŽK: 3:4. Diváci: 120. Poločas: 1:2.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Müller, Holešovský (82. Šimáček), Láska – Ulrich (73. Jeřábek), Pokorný, Sládek, Houdek – M. Mácha, M. Drobný (46. Beránek).

Poříčany: Šrůta – Hrdlička, Marušák (80. Grulich), Touš, Prejsek - Novotný, Minarčík, Moravec, Holler - Koula, Sedláček.

K. Lhota B – Vykáň 3:0

Běrunický Pilař nasázel Lhotě hattrick

Běrunice – Kostelní Lhota 5:0

První poločas byl vyrovnaný, oba celky v něm měly několik slibných příležitostí, ale padla jen jedna branka. A tu dali domácí. Ve druhém dějství přidaly Běrunice během pěti minut další dva zásahy a bylo rozhodnuto. Hosté rezignovali a ještě dvakrát inkasovali.

„Šance se střídaly na obou stranách a do 35. minuty to bylo vyrovnané. Po našich dvou rychlých trefách ve druhém poločase bylo zameteno, hosté odpadli. Dva rychlé góly rozhodly,“ uvedl Luboš Vlach, trenér Běrunic.

„Není co dodat. Takhle se hrát nedá,“ hlesl po utkání hostující sekretář klubu Tomáš Ulrich.

Branky: 23., 47. a 68. Pilař, 52. Kubánek, 74. L. Hála. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Běrunice: K. Chrastný – Čížek (60. J. Janouch), Bambas, Budai, Zima – M. Mašinda (60. Podnecký), Hruška, L. Hála, R. Černý – Kubánek, Pilař (79. D. Mašinda).

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Beránek (55. Holešovský), Müller, Houdek – Ulrich, Pokorný, Sládek, Láska – M. Mácha, Šebera (37. Jeřábek).

St. Lysá – K. Lhota žáci 1:3

Drahelice – Kostelní Lhota B 1:5

Kostelní Lhota – Pátek 2:1

První šanci měli hosté, ale Kasák trefil tyč. V 13. minutě domácí zahrávali roh a po teči Tomáše Drobného míč skončil v brance. V 19. minutě už vedla Lhota 2:0, kdy se hlavou trefil Michal Drobný. Pátek se tlačil před bránu domácích. Ve 22. minutě Kasák zahrával trestný kop, ale střela za pomoci brankáře skončila na břevně. Pak se ve 25. minutě nejlépe orientoval ve vápně Kostelní Lhoty Bartheldy a snížil. Ve druhém poločase domácí hrozili spíše z brejků. Pátek dostal domácí pod tlak, ale gól dát nedokázal. Nejblíže k vyrovnání měl Miloš Vančura v 85. minutě, ale na malém vápně trefil pouze brankáře. „Druhý gól domácích byl z ofsajdu, ale na to se nemůžeme vymlouvat, měli jsme proměnit šance, co jsme si vypracovali. Hlavně v druhé půli, kdy jsme hráli převážně na půlce domácích,“ řekl po utkání kapitán hostů Jaromír Bulíř.

„Bylo to vyrovnané utkání, se třemi body jsem spokojen. Hra Pátku neodpovídá jeho postavení v tabulce,“ uvedl vedoucí domácího celku Petr Láska.

Branky: 13. T. Drobný, 19. M. Drobný – 25. Bartheldy. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 2:3. Diváci: 70. Poločas: 2:1.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Müller, Pokorný, Láska (77. Jeřábek, Ulrich, Sládek, T. Drobný, Telipský – Šťastný (55. M. Mácha), M. Drobný (85. Šembera).

Pátek: Vaněk – Bureš, Bulíř, Zumr, VylěťalBartheldy, Král (60. Ma. Vančura), Junek (75. Mrázek), Mi. Vančura – Štefík (46. Konečný), Kasák.

K. Lhota B - Přerov nad Labem B 1:0 (0:0, Kaprálek)

K. Lhota žáci – Sokoleč 7:1

Michal Mácha se konečně v Městci trefil a hned dvakrát a žáci jsou již první !

M. Králové - K. Lhota 1:3

Favorit z Městce Králové podruhé v sezoně zaváhal, tentokrát na svém trávníku v duelu s Kostelní Lhotou. Domácí sice vedli už v 5. minutě, ale hosté brzy vyrovnali a ve 44. minutě převážili misky vah na svoji stranu. A ve druhém dějství přidali třetí gól. Městec už žádnou šanci neměl, a tak nemohl pomýšlet na bodový zisk.

„Z naší strany to bylo nepovedené utkání. Nic se nám nedařilo, kazili jsme jednoduché přihrávky a do šancí jsme se téměř nedostali,“ litoval trenér domácího mužstva Aleš Sabo.

„Myslím, že jsme odehráli kvalitní zápas. Městec jsme k ničemu nepustili, v deseti jsme bránili a v šesti jsme chodili do útočení,“ řekl k zápasu střelec dvou gólů Michal Mácha.

Branky: 5. Novotný – 12. a 44. M. Mácha, 60. T. Drobný. Rozhodčí: Salava. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 1:2.
Městec Králové: Mojžíš – Doležal (85. Kloz), M. Hradečný, Poděbradský, Hejduk (70. Sýkora) – Velenský, Eliáš, Z. Hradečný, Novák – Novotný, Kafka.
Kostelní Lhota: J. Mácha – Láska, Müller, Pokorný, Houdek – Andrle (46. M. Drobný), Beránek (85. Šťastný), Sládek, T. Drobný, Telipský - M. Mácha (86. Šembera).

Hr. Jeseník – Kost. Lhota 2:0

Domácí vyšly závěry obou poločasů, kdy v těchto chvílích dali své branky. Domácí ještě před první brankou nastřelili břevno.

„Bylo to vyrovnané utkání. My jsme měli o něco lepší první poločas. Hosté sice chtěli vyrovnat, ale moc příležitostí neměli. Ve vyrovnaném utkání jsme byli nakonec šťastnější,“ řekl Přemysl Hemiš, vedoucí domácího mužstva.

„V tvrdém a nervózním utkání Jeseník více chtěl, a proto zvítězil,“ hlesl hostující asistent trenéra Karel Prokop.

Branky: 44. Ott, 87. Procházka. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 2:6. ČK: 65. Pokorný (KL). Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Hrubý Jeseník: L: PuldaPivec (80. Lejnar), T. Hurych, P. Stránský, R. Stránský – D. Pulda, Slavík (83. Kryštof), R. Hurych, Kunc (68. Kozák) – Ott, Procházka.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Láska, Müller, Pokorný, Houdek – M. Drobný (67. Andrle), Sládek, Telipský, Beránek (56. Holešovský) – T. Drobný, M. Mácha.

K. Lhota žáci – Ostrá 4:0 – naši žáci jsou stále první

Kostelní Lhota – Sadská B 3:2

Kostelní Lhota si do tabulky připsala další tři body, když porazila rezervu Sadské. Ta spadla na poslední místo. Oba týmy měly několik vyložených šancí, rozhodla lepší produktivita domácích a hrubé chyby hostí.
„Myslím, že to byl kvalitní zápas. A že na šance jsme si zasloužili vyhrát,“ uvedl trenér Kostelní Lhoty Miroslav Müller.
„Do 30. minuty to bylo zcela vyrovnané. Pak dali domácí gól, na který jsme odpověděli. I druhý poločas měl stejný scénář. Hra byla vyrovnaná a nás srazily vlastní chyby, které soupeř potrestal. To rozhodlo. My se nedokážeme vyvarovat zbytečných chyb a to nás stojí body. Byl to remízový zápas,“ řekl Petr Suchý, kouč sadské rezervy.

Branky: 30. M. Drobný, 52. Telipský, 82. Sládek – 40. a 85. J. Barták. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1.
Kostelní Lhota: J. Mácha – Láska, Holešovský, Müller, Houdek – Ulrich (66. Čábelka), T. Drobný (88. Andrle), Sládek, Telipský – M. Mácha, M. Drobný (85. Beránek). Sadská B: Mašek – Pajkrt, Libor Svoboda, Cempírek, Kvíz – D. Barták, Kalina, Nedbal, Jindra – J. Barták, Lugmajer.

K. Lhota B – Hořátev 1:0 (1:0, Andrle)

Kostomlaty – Kostelní Lhota 1:0 (ČK: 60. M. Mácha, 77. Pokorný)

Utkání slabé úrovně rozhodla slabá střela z hranice velkého vápna Martina Sporiše z 8. minuty. Obě mužstva si vytvořila pár šancí, ale všechny zůstaly neproměněny.
Zápas se nám nevydařil, nepovedl se však ani hlavnímu rozhodčímu. Domácí si body zasloužili za bojovnost,“ uvedl předseda Lhoty Jaroslav Pavlík.

„Vyrovnané utkání slabší úrovně. Jsme spokojeni hlavně se ziskem tří bodů,“ řekl po zápase vedoucí Kostomlat Josef Petráš.

Branka: 8. Martin Sporiš. Rozhodčí: Salava. ŽK: 2:5. ČK: 60. M. Mácha, 77. Pokorný. Diváci: 70. Poločas: 1:0.

Kostomlaty: Touš – Janata, Milan Sporiš, Pavel Dvořák, Loudil – Petr Dvořák (70. Holcman), Martin Sporiš, Neagu, SolarKaucký, Bárta (90. Malínek).

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Müller, Láska, Houdek – Ulrich (53. Andrle), Pokorný, Sládek, T. Drobný (75. Šťastný), M. Mácha M. Drobný (66. Holešovský).

Stará Lysá – Kostelní Lhota B 1:0

Nymbursko - Fotbalisté Městce Králové porazili ve šlágru jedenáctého kola nováčka z Přerova, čímž ho sesadili z pozice lídra soutěže. Na první flek se dostal celek Loučeně.

Kostelní Lhota – Loučeň 1:5

Hostující tým potvrdil roli favorita a domácímu mužstvu nasázel pět branek. Po úvodních dvou trefách Štěpánka se podařilo domácím snížit, ale to bylo z jejich strany vše. Loučeň po přestávce přidala další tři zásahy.

Loučeň chtěla vyhrát a to se jí povedlo. Řekl bych, že patnáct minut po přestávce jsme byli lepší, ale místo vyrovnání jsme dostali další góly. Po třetí brance už hosté kontrolovali vývoj zápasu,“ řekl sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich.

„Naše výhra je zasloužená, v zápase jsme byli lepší. I když pět gólů pro domácí je dost krutých. My jsme ale narozdíl od domácích své šance proměňovali. Trochu jsme pozměnili sestavu a to se nám vyplatilo,“ mnul si spokojeně ruce loučeňský lodivod Otakar Ottomanský, jehož družina se dostala na první místo tabulky.

Branky: 22. T. Drobný – 2. a 16. Štěpánek, 65. Balcar, 68. Folbrecht, 88. Kos. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 1:3. Diváci: 90. Poločas: 1:2.
Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Holešovský, Müller, Láska – Beránek (70. Andrle), Houdek, Sládek (84. Ulrich), Telipský – M. Drobný, T. Drobný (84. Kaprálek).
Loučeň: Lorenc – Krupička, Vlasák, Holub, Folbrecht – Štěpánek, Německý (85. Kraus), Kos, Balcar – Holler (70. Janata), Dědek.

Kostelní Lhota B – Tatce 2:1

Přerov – Kostelní Lhota 2:0

Přerov udělil hostujícím hráčům lekci z produktivity. „Vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách, ale hosté zahodili i ty nejvyloženější. Potěšilo mě, jak do závěru utkání nastoupil šestnáctiletý Koutský, který v nastavení potvrdil naše vítězství,“ řekl spokojený hrající kouč Přerova František Skuhravý.
Lhota domácí tým překvapila, ale selhala v zakončení. „Co jsme dnes nedali, je obrovská škoda. Bez vstřeleného gólu nemůžeme pomýšlet na vítězství,“ litoval po střetnutí hostující útočník Michal Drobný.

Branky: 29. Adamec, 90. Koutský. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Přerov: Skuhravý – Neuhausel, Prokeš, Čurda, Kadeřávek – Stets, Řehák (85. Koutský), Forejt (60. Smolík), Gažko – Adamec, Galbavý (75. Švancara).

Kostelní Lhota: J. Mácha – Láska, Müller, Pokorný, Houdek – Ulrich (46. Beránek), Holešovský, Sládek, Andrle – T. Drobný, M. Drobný (77. Šembera).

Kostelní Lhota – Krchleby 2:0

Domácím vyšel závěr prvního a začátek druhého poločasu a to rozhodlo. Pak měly oba týmy další šance, ale skóre se nezměnilo.

„Jsem rád, že jsem první brankou ve své kariéře mezi dospělými pomohl Lhotě k vítězství. Sezona nebyla taková, jakou jsme očekávali,“ řekl střelec prvního gólu Jiří Čábelka.

„V prvním poločase jsme hráli dobře, ve druhém už to takové nebylo. Problém je v tom, že nedáme góly a děláme chyby v obraně,“ řekl člen krchlebského výboru Karel Brett.

Branky: 45. Čábelka, 52. Müller. Rozhodčí: Salava. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 1:0. K. Lhota: J. Mácha – Štok (55. M. Drobný), Holešovský, Müller, Láska – Beránek (75. Ostřížek), T. Drobný, Sládek, TelipskýČábelka, Šťastný (67. Šendera). Krchleby: T. DrahokoupilPulda, Maruška, Musil, Soukal – Ditrich (35. Červinka), Hůlka, Valíček, Hurych (70. Z. Drahokoupil) – Košvanec, Osmanovič (85. Berky).