Jaro 2010

Kostelní Lhota – Dymokury 1:3

Úvod zápasu patřil dymokurským hráčům, když se v 6. minutě uvolnil po pravé straně Š. Táborký a parádní střelou překonal domácího brankaře Pravidlo „pokud nevíš, co s míčem vystřel“ potvrdil Kropáček v 18. minutě, kdy k úžasu všech přítomných, skončila jeho přízemní střela ze čtyřiceti metrů v bráně Kostelní Lhoty. Skvostnou půlhodinku završili hosté ve 30. minutě. Na levé straně vybojoval míč Najmon, posunul míč na O. Bubeníka, ten vzduchem poslal míč přesně na M. Ježka a poslední z této trojce přehodil vybíhajícího brankaře a zajistil tak tříbrankové vedení Dymokur. Až těsně před půlí zahrozila Kostelní Lhota, po prudkém centru se nikdo neprosadil.

Ve druhém poločase se Kostelní Lhota přeci jen probudila. V 60. minutě byli domácí po sérii rohů blízko gólu, ale z hranice malého vápna skončil míč nad bránou Csóka a v druhém případě vykopával z brankové čáry Topolčány. Domácí se nakonec gólu přece jen dočkali, když se v 86. minutě trefil hlavou po rohu Andrle a uzavřel tak skóre zápasu.

„Měli jsme perfektní první půlhodinku a tam se rozhodlo o výsledku utkání. Druhý poločas z naší strany byl trochu vypuštěný a to se nám nemuselo vyplatit. Naštěstí domácí se nedokázali prosadit a gól v závěru přišel příliš pozdě na nějaký zvrat. Přesto si odvážíme tři body, dle mého názoru, zcela zaslouženě,“ zářil spokojený obránce Dymokur Martin Malát.

„První půle byla z naší strany hrozná, ve té druhé jsme se sice zlepšili, ale gólově jsme se prosadili až v závěru,“ vyprávěl sekretář domácího celku Tomáš Ulrich.

Branky: 86. Andrle – 6. Š. Táborský, 18. Kropáček, 30. M. Ježek. Rozhodčí: Voborník. Bez karet. Diváci:100. Poločas: 0:3.

Kostelní Lhota: Šťastný – Čábelka, Andrle, Beránek, Láska – Sládek, Janoušek, Pokorný, Ulrich (80. Šembera) – M. Mácha, M. Drobný (50. Holešovský)

Dymokury: Csók – Ollé, Ručka, Šíf, Kropáček (75. M. Malát) – Š. Táborský, Topolčány, Křovina, Najmon (80. Novotný) – M. Ježek, O. Bubeník.

Libice – Kostelní Lhota 2:3

Libice prohrála i druhé jarní střetnutí, tentokrát doma. Za svým soupeřem brankově stále zaostávala. Za stavu 0:2 nedal Hovorka pokutový kop.

„Šance jsme měli, jen Beneš šel čtyřikrát sám na brankáře a já jsem neproměnil penaltu,“ sypal si popel na hlavu libický středopolař Jan Hovorka. „Na šance jsme vyhráli, ale to nám není nic platné, hraje se to na góly,“ uvedl Hovorka.

„Jsem strašně rád, že jsem přispěl k našemu vítězství,“ řekl nejlepší hráč zápasu, hostující brankář Jiří Mácha.

Branky: 62. Beneš, 88. Svoboda – 15. Andrle, 46. M. Drobný, 75. vlastní. Rozhodčí: Netáhlík. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 0:1.

Libice: Tomáš – Leština (50. Homola), Toupal, Svoboda, Adamec – Lhoták, Hovorka, Kalina, Kučera (55. Souček) – Beneš, Novotný.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Pokorný, Holešovský (60. Beránek), Láska (85. Franc) – Sládek, Andrle, Janoušek (46. Ulrich), T. Drobný – M. Mácha, M. Drobný.

Kostelní Lhota – Kounice 1:0

Podprůměrné utkání rozhodla jediná branka, kterou dal domácí Michal Mácha hlavou po rohu. Poslední Kounice měly v prvním dějství tři šance, ale netrefily bránu.

„Ve velice průměrném zápase jsme měli jedinou šanci, tu jsme proměnili a to rozhodlo. Soupeř na víc neměl,“ řekl sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich.

„S hodnocení zápasu souhlasím. Byl to hrozný fotbal a rozhodla šťastná trefa domácích. My jsme měli toto utkání vyhrát, domácí totiž hráli špatně,“ řekl Aleš Janeček, kapitán Kounic.

Branky: 57. M. Mácha. Rozhodčí: Malý. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Pokorný, Beránek, Láska – Janoušek (75. Ulrich), Sládek, Andrle, T. Drobný – M. Mácha (85. Šendera), M. Drobný.

Kounice: Písecký – Vokoun, Hrůza (46. Čech), Dobiáš, Drábek – Bylina, Kraj, Košata, Hofman – Janeček (46. Hartman), Veselý.

Poříčany – Kostelní Lhota 1:0

Domácí byli aktivnějším týmem a nakonec také brali tři body. Hostům se dařila plnit defentivní taktika a výborný výkon podal jejich brankář.

„V utkání jsme chtěli potvrdit zlepšenou hru z Městce, ale obranná činnost hostí nám dělala problémy. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli a body zůstaly doma,“ řekl hrající asistent trenéra Poříčan Roman Marušák.

„Přijeli jsme domácí potrápit a to se nám asi povedlo. Ale vítězství si Poříčany zasloužily. Rozhodčímu z Kolínska se utkání nepovedlo,“ hodnotil utkání lhotský sekretář klubu Tomáš Ulrich.

Branka: 75. Puk. Rozhodčí: Freund. ŽK: 2:5. ČK: 60. M. Drobný (Kostelní Lhota). Diváci: 130. Poločas: 0:0.

Poříčany: Šrůta – Grulich, Marušák, Martin, PrejsekHoller, Minarčík, Moravec, Puk – Koula, Sedláček.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Pokorný, M. Mácha, Láska – Sládek, Janoušek (41. Holešovský), Andrle, Beránek – M. Drobný, T. Drobný (36. Ulrich).

Kostelní Lhota – Běrunice 0:0

V první půli se hrálo od vápna k vápnu a kromě srážky a zranění dvou domácích hráčů se nic vážného nestalo. Ve druhé půli Kostelka hosty zatlačila, vytvářela si jednu šanci za druhou, ale branku se jí vstřelit nepodařilo. Běrunice též několikrát zahrozily a v 68. minutě domácí zachránilo břevno. „Ve druhém poločase jsme předváděli pohledný fotbal. Proti tomu abychom vstřelili gól, však nebyl jenom soupeř,“ řekl sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich.

„Jsme rádi za bod. Domácí byli aktivnější a měli více ze hry,“ zhodnotil zápas trenér Běrunic Luboš Vlach.

Rozhodčí: Jeník. ŽK: 2:1. Diváci: 100.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Beránek, Pokorný, Láska (32. Ostřížek) – Franc 52. Šťastný), Andrle, Sládek, Holešovský – Ulrich, M. Mácha.

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Černý (83. Černý), D. Hála, Kříž – Podnecký, Hruška, L. Hála, M. Chrastný (75. P. Hála) – Pilař, Kubánek.

Pátek – Kostelní Lhota 0:1

„Nedáte-li na domácím hřišti ani gól, nemůžete pak myslet na vítězství,“ řekl po utkání stručně trenér Pátku Pavel de Giorgii.

„Zápas rozhodl jediný gol, tentokrát vyhrál šťastnější tým,“ uvedl vedoucí hostujícího mužstva Petr Láska.

Branka: 55. M. Mácha. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:0.

Pátek: Vaněk – Bartheldy, Bulíř, Konečný, Vyleťal (80. Miloš Vančura) – Mrázek (67. Fejfar), Svoboda (55. Forman), Bezděčný, Junek – Král, Kasák.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Ostřížek, Pokorný, Beránek, Láska – Čábelka, Sládek (86. Holešovský), Andrle, M. Drobný – Ulrich, M. Mácha (78. Franc).

Kostelní Lhota – M. Králové 0:2

Hosté rozhodli utkání v prvním poločase, kdy dali dvě branky. První obrovskou šanci měli domácí, ale neproměnili ji. A z protiútoku udeřilo. Pak vyrobili domácí chybu a tu Městec podruhé potrestal. Ve druhém dějství útočnější Lhota své šance neproměnila.

„Co dodat. Na šance se utkání nevyhrává. Naopak hosté co měli, to proměnili,“ zhodnotil utkání domácí sekretář Tomáš Ulrich.

„My jsme hráli jednoduše a soustředili jsme se na defenzivu. Díky dvěma důrazným zákrokům Petra Novotného jsme dali dva góly. Výborně nám zachytal Kloz, který zlikvidoval tři tutovky soupeře,“ řekl autor druhé městecké trefy Zdeněk Hradečný.

Branky: 22. Votava, 33. Z. Hradečný. Rozhodčí: Salava. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 0:2.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Pokorný, Beránek, Láska (60. Ulrich) – Janoušek, Sládek, Andrle, T. Drobný (46. Ostřížek) – M. Mácha, M. Drobný.

Městec Králové: Kloz – Veselý, Suchochleb, Konhefr, Krejčí – Rybář (60. Eliáš), Z. Hradečný, J. Novotný (79. Nešněra), Novák – Votava, P. Novotný.

Kost. Lhota – Hr. Jeseník 1:1

Týmy se o body podělily. A jak přiznaly oba tábory, asi zaslouženě. Hosté se ujali vedení po gólu Krále ze 40. minuty, pět minut po přestávce domácí srovnali. Další branka už nepadla, i když Kostelní Lhota měli čtyři dobré příležitosti.

„Na jaře se našim střelcům nedaří, proto je remíza asi zasloužená,“ uvedl předseda domácího klubu Jaroslav Pavlík.

„V prvním poločase jsme hráli dobře, ve druhé půli byli domácí lepší. Remíza je tedy asi spravedlivá, my jsme s bodem z venku spokojeni,“ řekla k utkání asistentka hostujícího týmu Jana Štočková.

Branky: 50. M. Drobný – 40. Král. Rozhodčí: Čepek. ŽK: 0:3. Diváci: 50. Poločas: 0:1

Kostelní Lhota: J. Mácha – Ostřížek, Beránek, Pokorný, Láska – Janoušek (46. Ulrich), Sládek, Andrle (75. Holešovský), Čábelka – M. Drobný, M. Mácha.

Hrubý Jeseník: L. PuldaLejnar, T. Hurych, Jeník, R. Stránský – Ott, R. Hurych, D. Pulda (63. P. Stránský), Kozák – Kunc, Král.

Sadská B – Kostelní Lhota 0:0

Zápas neměl příliš valnou úroveň a střelci si vzali volno. Žádný tým si vyloženou příležitost nevypracoval. Lepší Lhota byla s bodem spokojena, a tak skončil zápas bez branek.

„Nebyl to atraktivní zápas. Hrálo se bez šancí, bez střel. Jedinou šanci zápasu jsme měli my, když jsme šli sami na bránu. Jinak se nedělo nic,“ uvedl Martin Dvořák, lodivod sadské rezervy.

„Obě mužstva toho před bránami moc nepředvedla. Nejlepším hráčem zápasu byl rozhodčí Havlas. Pískal dobře,“ řekl po utkání lhotský sekretář klubu Tomáš Ulrich.

Rozhodčí: Havlas. ŽK: 1:1. Diváci: 50.

Sadská B: ŠarochPajkrt, Libor Svoboda, Jirásek (70. D. Barták), Rozsypal – Vojáček, Cempírek, Lukáš Svoboda ml., Hubálek (46. Bílek) – Kříž (65. Dvořák), Kalina.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka (51. M. Drobný), Pokorný, Beránek, Láska – Sládek, Andrle, Janoušek, Franc – M. Mácha, Ulrich.

Kostelní Lhota – Kostomlaty 5:1

V prvním poločase obě mužstva vyčkávala, co udělá soupeř. Přesto se domácí krásným lobem ujali vedení. Ve druhém dějství Lhota dobře kombinovala a střílela, zaskvěl se Michal Mácha, autor hattricku. Pátý gól přidal z penalty domácí brankář.

„Druhý poločas byl asi nejlepší, co jsme na jaře předvedli. Překvapila mě tvrdost až záludnost hostí, rozhodčí to neměl jednoduché. Ale zvládl to,“ řekl vedoucí domácího mužstva Petr Láska.

„První půlka byla vyrovnaná, i když domácí byli možná o malinko lepší. My jsme se pak snažili o vyrovnání, ale domácí přidali druhý gól. Sice jsme snížili, ale Lhota našla rychlou odpověď. Pak už to nebyl fotbal, ale kopaná z obou stran. I my jsme se pořád místo fotbalu věnovali tomu, abychom domácím něco odváděli. Lhota vyhrála zaslouženě, ale úroveň byla špatná,“ řekl vedoucí kostomlatského mužstva Josef Petráš.

Branky: 35., 62. a 65. M. Mácha, 75. Sládek (z PK), 82. J. Mácha (z PK) – 64. Pavel Dvořák (z PK). Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 2:5. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Ostřížek, Beránek, Franc, Láska – Sládek, Andrle, Pokorný, Ulrich – M. Mácha, M. Drobný.

Kostomlaty: Apjár – Zinek, Pavel Dvořák, Šnajdr, Janata – Holcman, Martin Sporiš, Malinek, Petr Dvořák (60. Milan Sporiš) – Petráš, Neagu.

Loučeň – Kostelní Lhota 1:1

Oba góly padly po standardních situacích. Hosté udeřili těsně před poločasem, domácí vyrovnali až deset minut před koncem.

„Po většinu zápasu jsme měli územní převahu, ale nedokázali jsme ji vyjádřit gólově. Hráli jsme bez nápadu. Paradoxně hosté měli větší šance, když chodili do naší otevřené obrany. Dvakrát šli sami na Lorence a měli i další dvě příležitosti,“ řekl kouč Loučeně Otakar Ottomanský. „O postupu je rozhodnuto, Poříčany už mají náskok. Prostě to letos nevyšlo,“ dodal Ottomanský.

„Přijeli jsme spíš bránit a vyrážet do protiútoků a to se nám dařilo. Čistých gólových příležitostí jsme si vytvořili víc. Remíza je spravedlivá. K dobrému zápasu přispěl svým výkonem i rozhodčí Vokněr,“ řekl k utkání sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich.

Branky: 81. Kos – 45. Láska. Rozhodčí: Vokněr. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1.

Loučeň: Lorenc – Krupička, Dědek, Radolf, Hradecký – Holub (78. Vlasák), Škuthan, Holánek, Bobek – Štěpánek, Holler (70. Kos).

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka (80. Ostřížek), Pokorný, Franc, Láska – Janoušek, Sládek, Andrle, Ulrich (67. Holešovský) – M. Mácha (85. Šendera), M. Drobný.

Kostelní Lhota – Přerov 3:1

Domácí na začátku zahodili pokutový kop, ale přesto se brzy ujali vedení. Přerov vyrovnal z penalty. V pohledném bojovném utkání se šance střídaly před oběma bránami, ale Lhota rozhodla během tří minut o své výhře. Přerov už na vyrovnání neměl.

„Obě mužstva předvedla kvalitní hru,“ pochválil týmy Petr Láska, vedoucí domácího mužstva. „S lepším soupeře roste i náš výkon. Utkání se divákům muselo líbit, naše vítězství bylo zasloužené, protože jsme měli více gólovek,“ řekl Láska.

„Soupeř hrál hodně tvrdě do těla a na nás to stačilo. Opět jsme propadli v kombinaci, bylo to jako kdybychom byli poprvé na hřišti. Bylo to špatné, působili jsme jako odevzdané mužstvo. Závěr sezony máme hodně otrávený,“ smutnil přerovský hrající trenér František Skuhravý.

Branky: 12. Ulrich, 72. M. Mácha, 75. Láska – 23. Bareš (z PK). Rozhodčí: Salava. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Beránek (60. Šendera), Pokorný, Franc, Láska – Ulrich, Sládek, Andrle, T. Drobný – M. Mácha, M. Drobný.

Přerov nad Labem: Skuhravý – Adamec, Čurda, Prokeš, NeuhauselKolenský (55. Koranda), Vodička (82. Forejt), Bulvas, Bareš – Řehák, Smolík.

Krchleby – Kostelní Lhota 0:2

V utkání průměrné úrovně si obě mužstva vytvořila po několika šancích v obou poločasech, více se útočilo než bránilo. Střelci si však nechali svůj střelecký prach doma. Jedinou výjimkou byl hostující Sládek, který dal výsledku konečnou podobu.

„Řekl bych, že jsme byli fotbalovější, ale neproměnili jsme spoustu vyložených šancí. Naopak soupeř trestal sebemenší chybičku. Po prvním poločase jsme měli vést pět nula, ale nestalo se. Nedali jsme ani do prázdné brány,“ litoval po utkání krchlebskýhrající trenér Josef Ditrich.

„V neúplné sestavě jsme potvrdili slušnou formu i bez několika hráčů, domácí střelecky zklamali,“ řekl trenér Kostelní Lhoty Miroslav Müller, který na lavičce vítězného celku končí.

Branky: 43. a 74. Sládek. Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 2:3. Diváci: 70. Poločas: 0:1.

Krchleby: T. DrahokoupilHalík, Čapek, Z. Drahokoupil, Voborník – Pulda (53. Procházka), Ditrich, Hurych, ValíčekKošvanec (53. Soukal), Hůlka.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Franc, Andrle, T. Drobný – Ulrich (80. Záhora), Sládek, Janoušek, Šťastný (52. Šimáček) – M. Drobný, M. Mácha.