Aktualizovat
Musil
Josef Musil
     Kamarády řečený "Bulda" se narodil 3.7.1932. V jedenačtyřicátém roce uplynulo dvacet let od založení prvního volejbalového klubu v českých zemích. Tehdy bylo malému Pepíčkovi, žijícímu v Kostelní Lhotě, devět let. Sokolské hřiště zívalo nudou, protože dospělí měli jiné starosti a tak ho využívali především místní kluci. Tehdy a právě tam udělal své první volejbalové krůčky, které ho později přivedly až k dvojnásobnému titulu mistra světa i Evropy, ke stříbrné a bronzové medaili z olympijských soutěží.
Musil Rok po válce se stěhuje s rodiči do Prahy, kde hraje volejbal ve vysočanském Sokole. S jejím družstvem se stává v roce 1949 dorosteneckým mistrem republiky. Na počátku padesátých let je pozván do reprezentace a v roce 1952 letí na své první mistrovství světa.    Šestnáct let pak úspěšně reprezentoval naši republiku a stal se členem síně slávy Českého volejbalového svazu. V roce 2001 byl vyhlášen nejlepším českým volejbalistou století , když ve stejné anketě Mezinárodní volejbalové federace se umístil v závěrečné osmičce nejlepších hráčů světa.
Musil
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   Odkazy:  ve škole v Sadské,   tituly a medaile,
    video 5.ME 1958, vzorový prstoklad,
    reprezentace 60.tel,   volejbalista století
 
V roce 2004 Kostelní Lhota slavila 650 let od první písemné zmínky o obci, 110 let od založení Sboru dobrovolných hasičů a 35 let organizovaného volejbalu. V rámci těchto oslav, na slavnostním zasedání obecního zastupitelstva dne 19.června, bylo významnému kostelnolhotskému rodákovi Josefu Musilovi uděleno čestné občanství.
 
stránky síně slávy Podle tiskové zprávy z 2. září 2004 je Josef Musil uveden do světové volejbalové síně slávy
v americkém městě Holyoke (Massachusetts), kde v roce 1895 vznikla hra volejbal.
Další odkazy:   celý text zprávy,   stránky síně slávy,   fotografie
Po slavnostní večeři u holyokského starosty proběhla následujícího dne 15.10.2004 tisková konference a jmenování do volejbalové síně slávy. Po Karolyne Kirby (beach - USA) přišel na řadu náš Josef Musil, po nich Seiji Oko (Japonsko) a Jungo Morita, udedený do síně slávy již loni, který se však tehdy slavnosti nemohl zúčastnit. Cereminiálu se nezúčastnila kubánská hráčka Mireille Luis, která nedostala do USA vstupní víza.
Fotografie: Uvedení prezidentem výboru do síně slávy
                 Odkrytí plakety s obrazem Musila a výčtem jeho úspěchů
                 Josef Musil s plaketou před síní slávy
seznam řádů a vyznamenání
V roce 2009 dostal na Pražském hradě od prezidenta Václava Klause medaili Za zásluhy II. stupně.
Novinové články a foto: iDnes/Sport, iDnes/Volejbal, Deník.cz, fotografie.
 
 
klikni pro zvětšení Josef Musil na razítku ME, rozhovor v hradištském zpravodaji
27. mistrovství Evropy ve volejbale mužů se konalo ve dnech 10. - 18. září 2011 v České republice a Rakousku. K této události byla vydána poštovní známka a příležitostní razítko s tváří našeho významného rodáka Josefa Musila.
Obec Hradištko, ležící při soutoku Sázavy s Vltavou, uveřejnila ve svém podzimním Zpravodaji rozhovor s volejbalistou století Josefem Musilem. Náš rodák měl od r.1957 chatu v části této obce zvané Šlemín.
Odkazy: razítko, známka, volejbalová filatelie, ME a Česká pošta, rozhovor s J.Musilem, podzimní Zpravodaj.
Videa: 5.ME 1958.
 
V roce 2012 se dožívá Josef Musil 80 let. Přejeme co nejvíce zdraví a sil do dalších let života.
Odkazy: článekvideo.