tisk poslat email

Kostelní Lhota v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe 2017

Entente Florale Europe 2017
V červnu loňského roku se Kostelní Lhota vůbec poprvé zúčastnila soutěže Vesnice roku. A jako úplní zelenáči jsme rozhodně nedopadli špatně. Obec nejprve získala Zelenou stuhu Vesnice roku ve Středočeském kraji 2016 a následně jsme uspěli i v celostátním kole a stali se hrdými nositeli titulu Zelená stuha České republiky 2016. Přijali jsme následně i nominaci do evropského kola soutěže Entente Florale Europe 2017 – Evropská kvetoucí sídla.

V červenci roku 2017 jsme se tak potkali se všemi podobně úspěšnými obcemi v rámci jednotlivých evropských zemí. Porota složená ze členů devíti evropských států přijela 15.7. Součástí akce byl i celodenní bohatý doprovodný program pro veřejnost.

Odkaz na fotogalerii soutěžního dne najdete zde.

To, jak jsme nakonec dopadli, se dozvíme 15. září 2017 ve Slovinsku v obci Podčetrtek, kde proběhne slavnostní vyhlášení soutěže Entente Florale Europe, a kde se Kostelní Lhota zároveň bude prezentovat v rámci „evropského trhu“ během sobotního dne. Do Slovinska vypravujeme celý velký autobus se čtyřiceti účastníky.

Více informací na oficiálním webu soutěže EFE www.entente-florale.eu
Portfolio v ČJ
Portfolio v AJ
Plakát