tisk poslat email

Svatomartinské hody 2019

Datum konání: 16. listopadu

 

Letošní pátý ročník Svatomartinských hodů je tak trochu sváteční a ponese se ve znamení 30. výročí od Sametové revoluce. Ve vyhřívaném stanu bude ke shlédnutí výstava 1989 - Rok zázraků, v kostele pak budete moci navštívit výstavu Střípky revoluce. Výstavu si lépe užijete, pokud si do svých chytrých telefonů nainstalujete s předstihem apklikaci Festival svobody.

Krom toho bude ke shlédnutí expozice dobových materiálů, fotografií především z našeho regionu, ale i naší obce. Uvidíte například, co se psalo v tehdejších novinách nebo na fotografiích to, jak probíhaly první porevoluční dny v Poděbradech. Malý panel připravuje i naše základní škola.

Díky Klubu vojenských vozidel uvidíte i jeho členy v historických policejních oblecích a to včetně munduru Státní bezpečnosti, která zasahovala v roce 1989 na Národní třídě.

Samozřejmostí pak bude ochutnávka přírodních regionálních vín, svatomartinská husa - pouze pro objednané, lhotské sýry, výběrová pražená káva, cimbálová muzika a další. Opět se můžete zapojit do soutěže. Letošním tématem je "jablko" a jakékoliv pochutiny z něj. Tak něco zkuste upéci a včas přineste hodnotitelské komisi, které opět předsedá vítězka loňského ročníku.

-td-

Plakát
Plakát