tisk poslat email

KOSTELKA, pošli to dál aneb dejme věcem druhou šanci

vloženo: 30. 10. 2019 | Obecná

Kostelní Lhota se zařadila mezi několik málo obcí v ČR, které zřídili tzv. RE-USE centrum. Je jím zbrusu nová budova haly na našem sběrném dvoře. Re-use centra jsou místa, kam mohou lidé dávat zdarma věci, o kterých si myslí, že by mohli ještě sloužit jiným. Naopak, kdokoliv sem přijede, tak si tu může cokoliv vzít. Projekt má za cíl především snižování odpadu, ale zároveň funguje jako další důležité místo potkávání obyvatel naší obce. Celý tento oběh jsme pojmenovali KOSTELKA, pošli to dál, aneb dejme věcem druhou šanci.

Tento systém u nás sběrném dvoře již částečně fungoval, ovšem odteď zde bude možné zanechat například i nábytek a další větší věci, které dosud končily ve velkoobjemových kontejnerech. Navíc si ušetříte práci s demontáží, která byla zpravidla obsluhou u nábytku vyžadována. Krom toho vzniklo obsluze sběrného dvora kvalitní zázemí se sociálním zařízením a také prostor pro ukládání dalších typů odpadu.

V brzké době ještě plánujeme pořízení softwaru na inventarizaci odložených věcí a také regály pro ukládání v hale. Pokud by nějaká věc dlouho nenašla dalšího majitele, dojde z naší strany k její konečné likvidaci.

Budete-li tedy mít nějakou věc, kterou již nechcete, ale mohla by posloužit někomu jinému, tak ji zaneste do našeho re-use centra KOSTELKA, pošli to dál a můžete jí tak dát druhou šanci. Věc se tak nestane odpadem a bude sloužit dál. Těšíme se, jak se KOSTELKA, pošli to dál uchytí a rozjede. Dejme jí šanci.        

-td-  

 

  

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu.

Fotogalerie

KOSTELKA, pošli to dál...
KOSTELKA, pošli to dál...
Nová hala re-use centra na sběrném dvoře
Nová hala re-use centra na sběrném dvoře