tisk poslat email

Letošní lhotské Svatomartinské hody ve znamení 30. výročí demokracie v naší zemi

vloženo: 12. 11. 2019 | Kulturní

Letošní pátý ročník Svatomartinských hodů je tak trochu sváteční a ponese se ve znamení 30. výročí od sametové revoluce. V obřím vyhřívaném stanu bude ke shlédnutí výstava 1989 - Rok zázraků, v kostele pak budete moci navštívit výstavu Střípky revoluce. Výstavu si lépe užijete, pokud si do svých chytrých telefonů nainstalujete s předstihem apklikaci Festival svobody.

Krom toho bude ke shlédnutí expozice dobových materiálů, fotografií především z našeho regionu, ale i naší obce. Uvidíte například, co se psalo v tehdejších novinách (Nymbursko, Poděbradské noviny, Rudé právo aj.) nebo na fotografiích to, jak probíhaly první porevoluční dny v Poděbradech. Malý panel připravuje i naše základní škola.

Díky Klubu vojenských vozidel uvidíte i jeho členy v historických policejních oblecích a to včetně Státní bezpečnosti, která zasahovala v roce 1989 na Národní třídě.

Samozřejmostí pak bude ochutnávka přírodních regionálních vín, svatomartinská husa - pouze pro již objednané na hřišti, lhotské sýry, dobroty z naší udírny, výběrová pražená káva, cimbálová muzika a další. Opět se můžete zapojit do soutěže. Letošním tématem je "jablko" a jakékoliv pochutiny z něj. Tak něco zkuste upéci a včas přineste hodnotitelské komisi, které - jak je zvykem - předsedá vítězka loňského ročníku. Hrajeme o nějaké to vínko.

Bude to stát za to... !

-td-

  

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu.

Soubory ke stažení

Fotogalerie

Plakát
Plakát