tisk poslat email

Pokračují práce na rekonstrukci naší školy

vloženo: 27. 10. 2020 | Obecná

Od jara letošního roku probíhají práce na výstavbě nové učebny, kabinetu a WC v nevyužívaných prostorách půdy naší školy. Žáci i učitelé se tak konečně dočkají nutného místa pro skladování učebních pomůcek a všeho, co bylo umístěno provizorně na učitelském WC a na chodbách. Bonusem navíc je pak zvýšení komfortu výuky o novou učebnu, ve hře je i případné budoucí navýšení kapacity školy.

Hned na začátku prací se objevily nemalé problémy. Po důkladném odkrytí původní podlahy bylo zjištěno, že navržené stavebně-konstrukční řešení v projektové dokumentaci neodpovídá skutečnosti. Celá stavba tak byla prakticky na měsíc a půl pozastavena, neboť bylo třeba projekt přepracovat a navrhnout nový způsob statického zabezpečení stropu mezi druhým a třetím podlažím.

Z těchto důvodů došlo i k navýšení celkových nákladů stavby o cca 580 tis. Kč. Proto jsme také ihned požádali Ministerstvo pro místní rozvoj o navýšení dotace. Očekávané náklady jsou po změně 6,4 mil. Kč, dotace činí 70 %.

Rekonstrukce by měla být dokončena do konce listopadu. Poté bude třeba prostory ještě vybavit interiérovým nábytkem na míru. Pro děti tak bude nová učebna připravena až v příštím roce. To plánujeme i slavnostní otevření pro vás všechny.

-td-

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu.

Fotogalerie

červenec
červenec
srpen
srpen
říjen
říjen