tisk poslat email

Mikulášská nadílka - hodinový průvod obcí tuto sobotu

vloženo: 01. 12. 2020 | Důležité upozornění


Vzhledem k situaci s Covid, bude mít letošní Mikulášská nadílka trochu jiný formát. I přesto, že se vládní opatření postupně pomalu uvolňují, je třeba nadále zajistit dodržování základních pravidel a minimalizovat tak riziko nákazy. Všichni chceme letošní Vánoce prožít spokojeně a ve zdraví.

Mikuláš se tedy nebude moci konat v našem kostele a zrušit musíme i tradiční peklo s ďábelským občerstvením pro dospělé před ním. Místo toho ale Mikuláš projde obcí, aby alespoň na dálku děti pozdravil. Od promluv k dětem ale musíme letos upustit.

Přesně v 16:30 vyrazí Mikuláš s andělem a čerty od cyklostezky směr Sadská a během jedné hodiny postupně projde kolem malé nádrže, mateřské školy a po hlavní návsi půjde až k obchodu. Poté zamíří po pečecké silnici až k obecnímu hřbitovu, projde přes Píska kolem obou paloučků až ke kostelu, kde celá jeho trasa po půl šesté skončí. 

Mikulášův průvod tak můžete s dětmi pozdravit kdekoliv na trase alespoň pohledem a zamáváním. Děti tak zjistí, že i v této těžké době Mikuláš existuje a že pečlivě sleduje, jak se naši nejmenší chovají. Po návratu zpět domů jistě děti najdou malé překvapení, které tam Mikuláš mezitím šikovně zanechal :) 

Zároveň prosíme především rodiče starších dětí, aby nám ulehčili organizaci tím, že dětem vysvětlí situaci, a ti že se budou držet od průvodu na delší vzdálenost. Ať si to ti nejmenší užijí se vším všudy.

Děkujeme.

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu.