tisk poslat email

Děti naší školy založily svůj lesopark

vloženo: 05. 12. 2020 | Obecná

Minulou sobotu se za rybníkem Myslivečák sešli všichni bývalí spolužáci z páté třídy naší školy, aby si každý vysadil svůj vlastní strom. Věříme, že tak položili základ zbrusu novému lesoparku. Ten hodláme vytvořit na místě dnešního pole kousek od rybníčka. Stromy se i navíc stanou součástí plánovaného prstence lesů oddělující obec od dálnice.

Práce probíhaly pod odborným dohledem zahradníka. Během krátké chvíle si své nové místo našlo celkem 6 mladých stromků - dub, třešeň, javor babyka a třikrát javor mléč. Poslední strom si děti vysadily společně pro jednu chybějící spolužačku.

Od teď, si na tomto místě všichni páťáci odcházející z naší školy do druhého stupně, budou moci zasadit svůj vlastní strom. Každá třída bude mít vždy svou malou skupinku stromů. A jednou se tu děti třeba i dočkají velkého lesoparku - stromů dětí naší školy. Aby si vždy v budoucnu mohly připomínat, kde mají kořeny svého vzdělání.

Takže ...  ať jim rostou :)

Celá fotogalerie na rajčeti Kostelaci-v-akci.

-td-

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu.

Fotogalerie