tisk poslat email

V neděli večer uložíme pamětní předměty do tubusů věže kostela pro příští generace

vloženo: 06. 06. 2018 | Obecná

Již příští pondělí, 18. června, přibližně v 10:00 dojde jeřábem k vyzdvižení nového krovu věže našeho kostela. Součástí akce bude také posvěcení věže panem proboštem a krátké vystoupení dětí z obou našich škol. Vše by také měla zdokumentovat Česká televize.

Už tuto neděli 10.6. ve 20:00 na obecním úřadě ovšem vložíme veškeré pamětní předměty do dvou vyrobených tubusů. Ty budou hned v pondělí umístěny do báně věže, která bude následně zaletována a pozlacena. Celou novou báň pak připevníme na věž v pondělí 18.6. ráno před samotným vyzdvižením celého krovu.

Mezi předměty uchované pro příští generace jsme zařadili například fotky z rekonstrukce, hromadnou fotku Lhoťáků z Májů, zápisy z kontrolních dnů stavby, podpisy zastupitelů, dva poslední Lhotské zpravodaje, publikaci o historii obce, současné peníze nebo seznam všech dosavadních dárců na kostel. 

Máte-li tedy zájem být v seznamu zařazení, je třeba abyste peníze na transparentní účet zaslali tak, aby váš příspěvek byl už v pátek dopoledne viditelný na výpisu.

Vaše peníze jsou určeny hlavně na opravu hodin a ciferníků. To, jak probíhá oprava ciferníků, můžete vidět v přložené fotogalerii od pana restaurátora Marka.

Odkaz na transparentní účet, kde můžete sledovat pohyb peněz na účtu.

Chci přispět - zde.

-td-

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu.

Fotogalerie

restaurovaný dřevěný podklad ciferníků
restaurovaný dřevěný podklad ciferníků
demontované rafie po čištění
demontované rafie po čištění
původní zlacení na rafiích
původní zlacení na rafiích
potah novým měděným plechem
potah novým měděným plechem
část nového potahu
část nového potahu
celý nový potah
celý nový potah
koroze rafií
koroze rafií
nátěr styčných ploch
nátěr styčných ploch
koroze ciferníků
koroze ciferníků