tisk poslat email

Tuto sobotu pohádka pro děti Na růžku a večer koncert komorní filharmnonie v našem kostele

vloženo: 06. 12. 2018 | Kulturní

Tuto sobotu si přijdou na své děti i dospělí. V 11:00 je pro naše nejmenší připravena loutková pohádka BETLÉM v sále hospody Na růžku. 

V 19:30 se pak v našem kostele můžete těšit na výjimečnou kulturní událost, kterou naše obec ještě nezažila. V kostele Nanebevzetí P. Marie vystoupí Komorní filharmonie Pardubice s koncertním představením Po stopách historie a presto dál.

Jde o unikátní formu připomínky 100. výročí vzniku Československa. Jednotlivé skladby představují průřez historií naší země a jsou navázány na videoprojekci a vždy komentářem dobově zasazeny do kontextu. Postupně zazní například Svatováclavský chorál, Rybova Česká mše vánoční až nakonec i novější skladby (Jaroslav Ježek, Vladimíra Mišík či Karel Kryl). 

Koncert sklidil zejména v obcích Pardubického kraje velký úspěch a proto jsme se rozhodli vám tento zážitek rovněž zprostředkovat.

Minimální vstupné na koncert činí symbolických 100 Kč. Pokud bychom ale náhodnou vybrali více než nutnou částku pro vystupující, bude opět veškerý výtěžek věnován na obnovu věžního hodinové stroje kostela.

__________

Komorní filharmonie Pardubice patří již od svého založení v roce 1969 mezi špičkové české orchestry. Pravidelně se účastní nejvýznamnějších festivalů v České republice, ja­kými jsou Mezinárodní hudební festi­val Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka (dříve Janáčkův máj), Mezinárodní hudební festival Český Krumlov a další. 

Prvním šéfdiri­gentem orchestru byl Libor Pešek, v čele orchestru se dále vystřídali Libor Hlaváček, Petr Altrichter, Bohumil Kulínský, Petr Škvor, Róbert Stankovský, Leoš Svárov­ský, Marko Iva­nović a Peter Feranec. Od srpna 2018 je šéfdirigentem orchestru Stanislav Vavřínek.

Komorní filharmonie vystupovala na prestižních evropských pódiích (Concertgebouw v Amsterodamu, Festspielhaus v Salcburku, Musikverein ve Vídni, Tonhalle v Curychu ad.), koncertovala také v USA, v Japonsku a Číně.   

  

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu.

Fotogalerie

Plakát
Plakát