SK Kostelní Lhota            stránky obce

Rokytnice 2000
2002   2003
  volejbal Tabulky po podzimní části soutěže 2002/2003: muži, ženy.
Volejbalisté uspořádali na druhý svátek vánoční 26.12. první ročník volejbalového turnaje mužů Vánoční koule. Při účasti pěti družstev zvítězili volejbalisté z Poděbrad. Družstvo Pískové Lhoty, které posílil extraligový hráč Odolena Vody Ondra Michálek, skončilo druhé. Další pořadí: 3. Kostelní Lhota, 4. Všechlapy, 5. Loučeň.
Fotografie: SB Poděbrady, Písková Lhota, Karlova trojka, Lukášova levačka, smeč Tomáše,
blok na Poděbrady, Ondra podává a smečuje, zápas P.Lhota-Poděbrady.

Muži porazili v sobotu 14.9. Městec Králové 3:1. V neděli pak hráli dvojzápas s Milovicemi: jedno vítězství 3:0, pak porážka po podcenění soupeře 1:3. Ženy A prohráli v Pískové Lhotě 2:3.
Fotografie: před utkáním s Městcem, rozhodčí, přihrávka, nahrávka, smeč, bagr, drajv, 9:10, 10:14, blok, rozehrávka, vítězný míč.   Proti Milovicím, naši hráči.
Průběžné tabulky.
V sobotu 21.9. uspořádali volejbalisté na závěr podzimní sezony turnaj smíšených deblů. Zvítězila dvojice Jiří Čerych starší s Andreou Rádlovou.
Lenka Telipská, bývalá hráčka a odchovankyně našeho oddílu, která nyní hraje za Nymburk, si vede úspěšně na republikové úrovni ve volejbalových deblech. Na mistrovství ČR obsadila v ženách i v mixech (s Vojtou Věchtem) 3.místo. V dlouhodobém žebříčku jednotlivců je v roce 2002 hodnocena jako nejlepší deblová hráčka republiky! Její partner z mixu je druhý.
Fotografie Lenky: jako žákyně K.Lhoty (druhá zleva), současnost s Vojtou.

Volejbalisté svoje oba úvodní zápasy podzimu prohráli 1:3 (v Městci Kr. a doma s Č.Brodem). Rozpis muži.
Ženy A vyhrály v Sadské 3:2, ale doma podlehly SKP Nymburk 2:3. Béčko vyhrálo v Písk.Lhotě 3:0. Rozpis ženy.

Pouťový volejbalový turnaj
V sobotu 17.8. pořádali volejbalisté 33.ročník pouťového turnaje mužů, ve kterém obhájili loňské prvenství hráči z Poděbrad. Pořadí družstev:
9. Písková Lhota
Pořadatel poukázal výtěžek z turnaje na konto pomoci obětem záplav.

Fotografie z triatlonu - lhotecký železňák 2002
Trasa závodu: 30m překonání Výrovky, 3 km jízda na kole, 300m běh
Vítězové: Tomáš Čerych (zvítězil již v roce 1999) a Alice Tesaříková
Účastníci, nejmladší závodník - šestiletý Michal Pavlík
Vyhlášení výsledků, loňský železňák vítězství neobhájil.

Triatlon
Volejbalový oddíl uspořádal 5.7. jubilejní 5.ročník cyrilo-metodějského triatlonu. Nejmladším účastníkem byl Michal Pavlík - 6 let. Železnou lhoťačkou pro rok 2002 je Alice Tesaříková, železňákem Tomáš Čerych.

Sedmdesátiny
Dne 3.7. se dožívá 70 let nejslavnější lhotecký rodák - sportovec, volejbalista Josef Musil. V Kostelní Lhotě, kde bydlel hned vedle hřiště, udělal své první volejbalové krůčky. Ty ho později přivedly k dvojnásobnému titulu mistra světa i Evropy, ke stříbrné a bronzové medaili z olympijských soutěží.
Rok po válce se stěhuje s rodiči do Prahy, kde hraje volejbal ve vysočanském Sokole. S jejím družstvem se stává v roce 1949 dorosteneckým mistrem republiky. Na počátku padesátých let je pozván do reprezentace a ve dvaapadesátém letí na své první mistrovství světa. Šestnáct let pak úspěšně reprezentoval naši republiku a stal se členem síně slávy Českého volejbalového svazu. V roce 2001 byl vyhlášen nejlepším českým volejbalistou století, když ve stejné anketě Mezinárodní volejbalové federace se umístil v závěrečné osmičce nejlepších hráčů světa.
Fotografie: nahrávač, OH 1964, reprezentace, volejbalista století.

Plážový volejbal
2.ročník turnaje v plážovém volejbalu trojic (dva plus jedna) uspořádali sokolové v sobotu 29.6.
v Pískové Lhotě. Za účasti dvanácti družstev zvítězily Brzdičky z Kostelní Lhoty.

Ženy uspořádaly v sobotu 22.6. tradiční Femina turnaj, ve kterém zvítězily volejbalistky z Lysé. Muži hráli na kvalifikačním turnaji v Roztokách u Prahy o postup do krajského přeboru. Nedařilo se jim a nepos- toupili ze své skupiny. Fotografie z turnaje: před zápasem, přestávka, smeč na Slaný, ulejvka,
proti Poříčanům, Čerda se Sikem, lázeňský švihák.
V sobotu 29.6. pořádá Písková Lhota turnaj v plážovém volejbalu trojic (dva + jedna).

Družstvo mužů na jaře všechny zápasy mimo jednoho vyhrálo a postupuje jako první do kvalifikace
o krajský přebor (v tabulce první SKP Nymburk nemohl postupovat pro nelegální start hráčů
z dorostenecké ligy). Áčko žen je sedmé, béčko deváté. Konečné tabulky.

Víkend byl pro naše sportovce velmi úspěšný. V sobotu 24.5. vyhráli naši muži volejbal nad FKP Nymburk 3:0 a ženy-B porazily Sp.Pečky-B také 3:0. Foto z dvojutkání.
  Družstvo mužů zatím třikrát vyhrálo 3:0 a pouze podlehlo SKP Nymburk 2:3 (rozhodující set 14:16)
a je na průběžném třetím místě. Ženy A jsou zatím čtvrté a béčko deváté z dvanácti účastnic.