Aktualizovat
  vez
Kostelní Lhota
Cvičení v Sokole-klikni pro větší foto
 
 
Sport
 
Úvod
 
Historie Zprávy Fotogalerie Mapa Okolí Školy Sport

 
Fotbal
Volejbal
Vodáci

   

Oslavy 90 let sportu v obci
Proběhly 6. srpna 2011. Na programu byl míčový sedmiboj dvojic, hry a divadlo pro děti. Večer taneční zábava.
Foto a video z oslav,
foto a video divadla.
Naše fotbalová garda hrála s družstvem žen Dukly Praha.
Foto a video z utkání
 
klikni pro fotogalerii

     Počátky organizovaného sportu
Podle zápisu řídícího učitele Josefa Červinky do školní kroniky, byla tělocvičná jednota "Sokol" založena v Kostelní Lhotě dne 11. května 1921 po informační přednášce pana okr. tajemníka z Poděbrad Josefa Truhláře "O myšlénce sokolství". Školní dítka cvičící v "Sokole" se následně zúčastnila veřejného cvičení v Sadské dne 10.července 1921 a veřejného cvičení ve Vrbové Lhotě dne 21.srpna 1921.
kronika r.1921

 
Musil      Naším nejslavnější sportovcem a rodákem je volejbalista Josef Musil, který reprezentoval republiku v letech 1955 až 1968 na dvou Olympijských hrách, pěti Mistrovstvích světa a čtyřech Mistrovstvích Evropy.
V roce 2001, kdy český volejbal slavil 80 let od svého založení, byl Josef Musil vyhlášen nejlepším naším hráčem minulého století a v hodnocení mezinárodní volejbalové federace se dostal do závěrečné osmičky nejlepších hráčů světa.
V roce 2004 Kostelní Lhota slavila 650 let od první písemné zmínky o obci, 110 let od založení Sboru dobrovolných hasičů a 35 let organizovaného volejbalu. V rámci těchto oslav, na slavnostním zasedání obecního zastupitelstva dne 19.června, bylo významnému kostelnolhotskému rodákovi Josefu Musilovi uděleno čestné občanství.
^^ nahoru


Úvod Historie Zprávy Fotogalerie Mapa Okolí Školy Sport

Aktualizovat