a průběžná tabulka:
2006-07   2007-08

klikni pro fotogalerii Další (tři) výhry na závěr podzimu
Kost.Lhota - Kolín 3:2, 1:3
Velmi cenná výhra nad soupeřem, který spadl z krajské jedničky. V tomto prvním utkání jsme již prohrávali 1:2. Pak jsme soupeře zatlačili smečovaným podáním a jasně další dva sety vyhráli.
Říčany - Kost.Lhota 0:3, 1:3
Podle dosavadních výsledků jsme byli favority tohoto střetnutí a o to důležitější bylo oba zápasy získat pro nás. To se podařilo a znamená to průběžné 6. místo v polovině soutěže, což je zlepšení proti loňsku o jednu příčku.
Odkazy: fotografie z Říčan, průběžná tabulka.

První vítězství mužů v novém ročníku
Kost.Lhota - VK Nymburk 3:2, 2:3
Nymburk dosud také nevyhrál a tak se očekával vyrovnaný boj. To se vyplnilo. Po slibném začátku vedeme 2:0 na sety, ale soupeř srovnal. V rozhodující zkrácené hře těsně vítězíme 17:15. Ve druhém zápase se daří střídavě jedné i druhé straně a rozhoduje se opět v pátém setu. V tom ale nám utekl začátek a prohra 9:15. Je třeba pochválit naše hráče za bojovný výkon a i diváci si přišli na své v dramatických koncovkách.
Poděbrady - Kost.Lhota 3:0, 3:1
Na hřiště vedoucího družstva tabulky odjíždíme bez dvou hráčů základní sestavy. První zápas je hra vyrovnaná pouze ve druhém setu. Ve druhém utkání výhráváme druhý set, soupeř ale zvyšuje na 2:1. Ve čtvrtém setu bojujeme až do koncovky a soupeře dotahujeme do stavu 23:24. Pak se nám nedaří riskantní podání a je konec. Vzhledem k tomu, že jsme neměli hráče na střídání, uhráli jsme maximum možného.
Odkaz: výsledky a tabulka po 5.kole

klikni pro fotogalerii Týnec n/S - K.Lhota muži 3:1, 3:2
Do Týnce jsme odjeli bez dvou opor - blokaře Sonyho a smečaře Tomáše, ale s novým hráčem Zdeňkem Borovičkou na smeči. Na druhém smeči M.Houdek, na bloku J.Čerych ml. s L.Martínkem, nahrával J.Čerych st., univerzál L.Staněk. Fandit s námi jely Eva s Kačkou. První dva sety obou zápasů prohráváme i když až v koncovkách. Pak snižujeme na 1:2 a ve druhém utkání dokonce srovnáme 2:2 na sety. V pátem rozhodujícím nám ale utekl začátek a protože se hraje jako zkrácený do 15 bodů, bylo o zápase rozhodnuto. Přes porážky jsme vyhráli 3 sety a proti loňsku tedy jednoznašné zlepšení našeho výkonu.
Odkazy: fotografie z Týnce, průběžná tabulka.

Mistrovské zápasy družstva mužů
Druhý ročník naší účasti v krajském přeboru zahajujeme tam, kde se minule končilo - v Kutné Hoře. Oba zápasy prohráváme 0:3, když v tom druhém to bylo přece jen vyrovnanější utkání.
Další kolo doma s Vlašimí první zápas opět 0:3. Do druhého zápasu nastupuje náš nový hráč Zdeněk Borovička ze Sadské, hrající smečaře. A místo Čerdy nahrává Lukáš Martínek. Změny se projevily pozitivně. Vyhráváme jeden set a i když celkově naše prohra 1:3, oba zápasy byly velmi vyrovnané až do koncovek setů. Příští kolo hrajeme v Týnci nad Sázavou.
Odkaz: výsledky a tabulka po 2.kole (neúplné výsledky).

klikni pro větší foto Výsledky turnaje mužů
Stejně jako loni turnaj proběhl za pěkného počasí s účastí 9ti družstev. Pak už ale bylo všechno jinak. Do turnaje jsme postavili také béčko, ale naši hrači nepostoupili jako minule ze základní skupiny. Letos byli soupeři kvalitnější, což se projevilo i na výsledku finále, které vyhrál Kolín. Další pořadí: 2. Nymburk, 3. Poděbrady, 4. Č.Brod, 5.-6. K.Lhota A, Lysá, 7.-8. K.Lhota B, Studeněves, 9. Pražský výběr. Turnaj krátce navštívil náš rodák a čestný občan - bývalý úspěšný volejbalový reprezentant Josef Musil s manželkou. Pozván byl starostkou u příležitosti jeho 75 narozenin. Na turnaji pobesedoval s přítomnými zakládajícími členy kostelnolhotského volejbalu a shlédl utkání našich současných hráčů s družstvem Poděbrad.
Zajímavý odkaz: 54. Dřevěnice (videozáznam ČT).

Kostelka-klikni pro větší foto Pozvánka na 38. ročník pouťového turnaje
Volejbalisté Kostelky Vás zvou na tradiční turnaj mužů, který se letos koná v sobotu 18. srpna na dvou kurtech u fotbalového hřiště. Přihlášky na turnaj v 8,30 hodin v den a v místě konání. Zápisné 300,- Kč za družstvo a první čtyři obdrží hodnotné věcné ceny. Hospůdka na hřišti je připravena a po turnaji lze zůstat a pobavit se na pouťové zábavě.
Odkazy: pozvánka ve formátu PDF a DOC.
Fotografie od loňských vítězů: SKP Nymburk,  Pankiv.

zeny Ženy obnoveny
Vrátily se nám naše hráčky, které hrály za Pískovou Lhotu. Byla tak po třech letech obnovena činnost našeho družstva žen. Děvčata budou startovat v okresním přeboru.
Odkazy: soupiska,  rozlosování.

Rozlosování nového ročníku 2007-08
Opět budeme hrát v "jihovýchodní" skupině B krajského přeboru II.třídy. Z této skupiny vypadly poslední Sedlčany a nepřihlásilo se béčko Zruče. Nahradily je Všechlapy (v rozlosování jako VK Nymburk), které sestoupily z krajské jedničky. A Říčany, postupující z kvalifikace.
K prvnímu dvojzápasu zajíždíme v sobotu 28. srpna do Kutné Hory.
Odkazy: rozlosování sk.B, rozdělení do skupin.

sport Výsledky triatlonu
Proti posledním ročníkům se desátý jubilejní železňák vyznačoval docela pěknou účastí jedenácti závodníků a závodnic. Nejvíce jich bylo v kategorii juniorů, kterou vyhrál a Železným Lhoťákem se stal Aleš Kurka v čase 5 minut 50 sekund. Další v pořadí byli Martinové Plaček, Záhora a Ostřížek, David Koštíř. Železnou Lhoťačku si vybojovala Lenka Telipská v rekordním čase své kategorie 6 minut 26 sekund. V kategorii druhá míza byl první Václav drobný. Ve skupině těch nejmenších si Železného Lhoťáčka vybojovala dva a půlletá Michalka Staňková před Romanem Telipským, Vojtěchem Zdobinským a Romanem Ďulíkem. Počasí vydrželo skoro do konce závodu, i když poslední a zrovna ty nejmenší závodníky zastihl v cíli pěkný slejvák. Protože hráz Výrovky byla nesjízdná pro popadané stromy, bylo nutno poprvé změnit trať jízdy na kole, která vedla na hřiště přes Píska a kolem rybníku Peklo.
Fotografie ze závodů: 2007, 2006.

smečař Martin Houdek Kraj obhájen !!!
Vzhledem k nepřesvědčivým výkonům v předchozích zápasech byly provedeny změny v rozestavení hráčů. V Kutné Hoře místo Čerdy (který nastoupil jako libero pro posílení hry v poli) šel nahrávat Lukáš Martínek. Ten již dříve na nahrávce za Jirku Čerycha zaskakoval. Zlepšila se nejen hra v poli, ale i příjem podání a také bloky na síti. Celková úroveň naší hry se tak zvedla, i když na soupeře z druhého místa tabulky to ještě nestačilo. Přes prohru dvakrát 3:0 jsme ale uhájili i pro příští ročník pro Kostelní Lhotu krajský přebor II. třídy, protože Sedlčany také v Kolíně nevyhrály. Nová generace hráčů tak překonala své předchůdce, kteří před 30 lety také postoupili do kraje, ale hráli ho pouze jeden rok. Odkazy: konečná tabulka ročníku 2006/07, fotografie hráčů při odpočinkové rozlučce po náročné sezóně: libero Čerda, univerzál Libor, smečař Martin, nahrávač Lukáš, blokař Jirka. Chybí: blokař Sony, smečař Tomáš a univerzál Fíďa.

míč Další mistráky ve výsledcích
Doma se Zručí nad Sázavou: 3:0(20,17,23), 1:3 (-22,17,-25,-16)
Důležité zápasy v boji o udržení v krajské soutěži se sousedním družstvem v tabulce. První zápas vyzněl jasně pro nás, když jsme zvládli i vyrovnanou koncovku třetího setu. Do druhého utkání soupeř postavil několik čerstvých náhradníků. Nám se tolik nedařilo a když za stavu 1:1 na sety jsme těsně prohráli dramatický třetí set, soupeř pak strhl vítězství v zápase na sebe. Protože ale Sedlčany také dvakrát prohrály, zvýšili jsme náš odstup od posledního místa opět na 2 body.
V Poděbradech a doma s Vlašimí.
Hráli jsme s prvním a se čtvrtým družstvem průběžného pořadí. Nezískali jsme ani jeden set, i když v Poděbradech ve druhých setech obou zápasů jsme k tomu měli velmi blízko (26:24, 28:26). V dalším dvouzápase se nám nedařilo vůbec nic, přestože Vlašim měla být relativně slabší soupeř než Poděbrady. Sedlčany ale také nebodovaly a tak držíme stále dvoubodový náskok. V posledním kole zajíždíme do Kutné hory. Zruč hraje s Týncem a Sedlčany v Kolíně. Průběžná tabulka.

Kostelní Lhota - Sedlčany 1:3 (19,-18,-21,-21), 3:2 (-11,-19,14,21,10)
Důležité utkání o sestup s posledním družstvem tabulky. Na podzim jsme v Sedlčanech dvakrát vyhráli, ale náš výkon tomu moc neodpovídal a navíc soupeř přijel v posílené sestavě. Nám naopak stále chyběl zraněný blokař "Sony" Pelant. Hra byla poznamenána dešťovými přeháňkami. První set nám soupeř vlastními chybami "daroval". Pak se hra otočila a první zápas vyhrává soupeř. Po přestávce pokračujeme v matném výkonu, když je utkání přerušeno pro déšť. To nám pomohlo, vyrovnáváme 2:2 na sety, vyhráváme rozhodující timebrake a tím i druhý zápas. Protože soupeř minulé kolo jednou vyhrál se Zručí, ztenčil se náš náskok před jeho posledním místem na pouhý jeden bod. Průběžná tabulka.
Příští dvojzápas hrajeme opět doma se Zručí N/S, která je v tabulce jedno místo a bod před námi. Opět důležité utkání o udržení v krajském přeboru.

dědek Arnošt
Smutná zpráva nás zastihla, že do volejbalového nebe odešel "dědek" Arnošt Staněk. Stalo se tak pouhé dva dny před koncem platnosti jeho volejbalové registrace. Všichni vzpomínáme, a není to tak dlouho, jak s námi hrál na turnajích v Kostelní Lhotě a na Jíváku.
Odkazy: osmdesátiny,  turnaj 2005,  parte,  registrace.

Týnec N/S - Kostelní Lhota 3:0 (18,15,17), 3:0 (20,17,18)
Z naší strany nervózní výkon, poznamenaný také pozdějším příjezdem. První set jsme ale do 13. bodu vedli o několik míčů, pak ale soupeř dotáhl a ještě si udělal rozhodující náskok. Ve druhém zápase opět slibný začátek s nasazením libera (Čerda), což výrazně zlepšilo naši hru v poli. V koncovkách setů byl ale soupeř lepší.

klikni pro větší foto První dvojzápas jara a v nových drezech:
Kostelní Lhota - Kolín B
1:3 (23:25,25:16,13:25,19:25)
1:3 (22:25,23:25,25:18,20:25)

Sice dvě prohry, ale celkem vyrovnaný zápas, ve kterém nám citelně chyběl zraněný blokař "Sony" Pelant, který si na přípravném turnaji ve Slaném přivodil výron kotníku. Jinak jsme byli kompletní i s druhým nahrávačem Chuckem, který nahradil ve druhém zápase Čerdu. Libret střídal na postu smečaře Toma. Protože obě družstva v tabulce na sousedních místech také prohrála, držíme si stále sedmé místo. Příští kolo zajíždíme k řece Sázavě do Týnce.
Odkazy: fotografie našich hráčů v nových drezech - spodní řada zleva: smečař Tomáš Čerych 12, nahrávač Petr Bydžovský 4, univerzál Lukáš Martínek 9, horní řada zleva: smečaři Libor Staněk 7 a Martin Houdek 1, nahrávač Jiří Čerych st. 8, blokař Jiří Čerych ml. 2, univerzál Petr Fiedler 11. Bez čísla zraněný blokař Martin Pelant. Vedoucí družstva Zdeněk Martínek.  Průběžná tabulka.

Volejbalisté Kostelní Lhoty zahajují v sobotu 28.4. doma od 10,00 hodin
dvojzápasem proti Kolínu B. Druhý zápas začíná 0,5 až 1 hod. po konci prvního. Přijďte nás povzbudit v náročné krajské soutěži.
Rozpis zápasů jarní části soutěže 2006/07, průběžná tabulka.

klikni pro fotogalerii
Naši hráči v Nymburce
Nymburk - Kolín "A" 3:0, 3:0

Dva naši hráči hostují v zimě v krajské jedničce za družstvo Nymburka. Jsou to Martin Pelant (jako libero s č. 15) a Tomáš Bydžovský.
Nymburk již 8 zápasů po sobě neprohrál, vede tabulku a proti poslednímu Kolínu to byl dne 3.2. jednoznačný zápas. Řečeno současnou "češtinou" - naspeedovanej Nymburk je hozenej do pohody.
         Fotografie z druhého zápasu.      Výsledky a tabulka KP I.tř. 2006/07
Nymburský deník: Nymburk nepostoupil

klikni pro fotogalerii Zimní soustředění
Proběhlo tradičně v Rokytnici nad Jizerou počátkem ledna. Počasí vůbec nevyšlo, sněhu pouhé zbytky. Několik odvážlivců si spravilo chuť a vyrazilo 23. března do 500 km vzdálených rakouských Alp na prodloužený víkend. Tam poblíž Flachau na sjezdovce "Herminátora" Maiera došlo k ladění formy na jarní sezónu.
Odkazy: fotografie ze soustředění, video z Alp, česká stránka H.Maiera,

sport Valná hromada Sportovního klubu
V sobotu dne 3.února se konala na hřišti výroční valná hromada sportovců. Svoje příspěvky přednesl předseda, pokladník a trenéři doddílů fotbalu a volejbalu. Byly schváleny nové stanovy ze kterých vyplynul nový oficiální název: SK Kostelní Lhota, o.s. (občanské sdružení). Výbor byl doplněn o nového pokladníka, kterým byl zvolen Martin Langer. Schůzi přišla pozdravit také starostka obce JUDr.Vronská, která poděkovala sportovcům za reprezentaci Kostelní Lhoty i za pomoc při organizování Dne dětí a otevření dětského hřiště. Přimlouvala se za lepší propagaci každoročního Cyrilo-Metodějského triatlonu, aby se zlepšila účast. Pozastavila se nad rovněž malou účastí na této výroční schůzi. Dále starostka informovala o stavu vykoupení pozemků od organizace Sokola.
Volejbalisté zahajují prvním jarním mistrákem v krajské soutěži v sobotu 28.4. doma proti Kolínu B.
Odkaz: zpráva volejbalového oddílu za rok 2006

Stránky jsou optimalizovány pro MS Internet Exlorer 6.0 a uvedeny v těchto vyhledávačích: