KP II.tř. muži- výsledky
a průběžná tabulka:
2008-09   2009-10

seznam řádů a vyznamenání Josef Musil vyznamenán na Pražském hradě
Dne 28.10. dostal náš nejvýznamnější rodák-sportovec od prezidenta Václava Klause medaili Za zásluhy II. stupně. V dějinách světového volejbalu je jeho místo nesmazatelné a i proto byl oceněn vysokým státním vyznamenáním. Dnes jsou Musilovým životem, kterému bylo letos 77 let, chalupa u Sázavy, pivo a guláš s kamarády. Zprávě, že bude vyznamenán, nechtěl uvěřit: "Vůbec mě nenapadlo, že bych mohl něco takového dostat", řekl novinářům.
Odkazy: iDnes/Sport, iDnes/Volejbal, Deník.cz, fotografie.

Kostelní Lhota muži - Poříčany 3:1, 3:0
klikni pro fotogalerii V posledním dvojzápase podzimu jsme si připsali další dvě vítězství. První utkání jsme se v začátcích setů pomalu rozehrávali a v koncovkách jsme museli dotahovat náskok soupeře. Ten dokonce druhým vyhraným setem vyrovnal na 1:1. Na zisk dalšího setu jsme se hodně nadřeli a získali ho až poměrem 26:24. Další set už byl plně v naší režii. Do druhého zápasu místo Čerdy nastopil na nahrávku Lukáš Martínek a sestavu posílíl i David Pecháček, který se vrátil do družstva po několikaleté pauze. Čerda se posunul na post libera. Tato sestava již nedala soupeři žádnou šanci a hladce vyhrála 3:0 po setech 25:20, 25:22 a 25:18 za pouhých 55 minut. Po vydařeném sportu jsme na hřišti oslavili závěr sezóny při nohejbale a s opékanou kýtou i dobrým pitím.
Odkazy: fotografie, tabulka po podzimu, článek Nymburska z 9.10.

klikni pro fotogalerii Kostelní Lhota ženy - SKP Nymburk A 0:3
Naše děvčata mají v okresním přeboru zatím dvě výhry - s SKP Nymburk B 3:2 a s Pečkama 3:1. V pátek 2.10. hostily na svém hřišti zkušené A-družstvo nymburaček. Dařilo se nám pouze ve druhém setu. Vedení již 20:14 ale naše hráčky vlastními chybami ztratily, tím i tento set a v závěru i celý zápas.

Odkazy: foto, video.

volejbal Zatím tři vítězství
Již do čtvrté sezóny v řadě v krajském přeboru vstoupilo naše družstvo mužů. Hned první zápas ve Vlašimi jsme vedli 2:1 na sety, ale závěr patřil domácím. Stejná těsná prohra se opakovala doma s Týncem. Vítězné zápasy jsme sehráli zatím se Zručí 3:2 a v Sedlčanech dvakrát 3:0. Celek Sedlčan se vrátili do soutěže po třech letech, když v naší skupině nahradil celek Nymburka. V průběžné tabulce jsme na 7. místě před Sedlčany a Poříčany. Ve zbývajících třech dvojutkáních tohoto podzimu hrajeme vždy v sobotu od 10,00 hodin a to 26.9. doma s Kutnou Horou, 3.10. zajíždíme do Kolína a 10.10. doma s Poříčany. Druhé utkání začíná půl až hodinu po konci prvního.
volejbal Výzva pro všechny naše příznivce - přijďte nás povzbudit !!!
Odkazy na články Nymburska z: 4.9., 11.9., průběžná tabulka.

Družstvo žen rovněž zahájilo mistrovská utkání v okresním přeboru.
Rozpis zápasů: muži, ženy.

40. ročník volejbalového turnaje mužů
40.ročník V sobotu 15. srpna oslavili kostelnolhotští volejbalisté čtyřicet let činnosti na svém tradičním pouťovém turnaji. Do finále se probojovalo zkušené družstvo Jíváku, v jehož řadách startovali bývalí ligoví hráči Licek se Šmejkalem a také nejstarší hráč turnaje, více jak sedmdesátiletý Vlasta Šimek, který rovněž pamatuje jako hráč postup Nymburka do extraligy. V utkání o první místo se střetli s družstvem Blažkovi Mladý, které bylo posíleno současným ligovým hráčem Ondrou Michálkem. Mladý začali nervózně a první set prohráli. Pak srovnali na 1:1 a v rozhodujícím setu převážila výbušnost Mladých, kteří se stali vítězi turnaje. Tato sportovní událost se tak stala i pěknou vzpomínkou na nedožité osmdesátiny Oty Blažka, který vychoval většinu hráčů, účastněných na této volejbalové pouti.
Konečné pořadí turnaje: 1. Blažkovi Mladý, 2. Jívák, 3. Český Brod, 4. Poděbrady, 5. Vlašim, 6. Kostelní Lhota, 7. Studeněves, 8. Pečky.
Odkazy: pozvánka, Josef Musil, Lenka Telipská.
Fotogalerie: na turnaji, Kostelka-Poděbrady, Blažkovi Mladý proti Kostelce, Studeněves proti Kostelce, Vlašim-Pečky, Jívák proti Pečkám, Č.Brod proti Pečkám, Kostelka-Vlašim, Poděbrady-Č.Brod, finále.

smeč
POZVÁNKA NA 40. TURNAJ MUŽŮ
Náš oddíl si připomene čtyřicet let činnosti na tradičním pouťovém turnaji mužů, který se koná v sobotu 15. srpna na dvou kurtech u fotbalového hřiště. Přihlášky v 8,30 hodin v den a v místě konání. Zápisné 300,- Kč za družstvo. První čtyři družstva obdrží hodnotné věcné ceny. Po dobu turnaje možnost občerstvení v Hospůdce na hřišti.
Po turnaji na hřišti od 17,00 hodin pouťová zábava. K tanci i poslechu zahraje country skupina B.G.KORPUS.
Odkazy: pozvánka (pdf), jpg, foto z 35.ročníku.
B.G.Korpus: video#1, video#2, stránky kapely.

klikni pro fotogalerii Turnaj mužů v Pečkách
Konal se tradičně poslední sobotu v červnu 27.6. Účastnili jsme se ve smíšené sestavě, ve které nás posílila Lenka Telipská, naše odchovankyně (druhá zleva) a nyní extraligová hráčka Slavie Praha.
Odkazy: foto, článek Nymburska, video-Lenka ve Slavii Praha (dres č.17).
V sobotu 1. srpna účast našich mužů na jíváckém turnaji, kde jsme obsadili pěkné 4. místo.
Odkazy na Nymbursko: turnaj Jívák, OP 08-09, vzpomínka na Otu Blažka.

klikni pro fotogalerii Kostelní Lhota - Nymburk 3:2 a 3:1
Na závěr sezony v sobotu 6.6. dvě domácí vítězství v prestižním "záhumenkovém derby". V prvním zápase prohráváme již 1:2 na sety a po vyrovnání následoval rozhodující pátý set do 15. Ten je ale třeba vyhrát rozdílem nejméně dvou míčů a to byl pro obě družstva velký problém. V dramatické koncovce nakonec vítězíme až poměrem bodů 22:20!
Odkazy: foto, video#1 - 4.a 5.set s Nymburkem, video#2 - náš vítězný set z utkání Poděbrady-K.Lhota 3:1 (18,19,-15,19) ze 17.5.
Konečné tabulky ročníku 2008-09: muži

Vítězství mužů v Poříčanech
míč Až v pátém zápase jarní části soutěže krajského přeboru se naši muži dočkali vítězství nad Poříčany 3:0. Ve druhém utkání na stejném hřišti vedeme 2:1 na sety, soupeř ale vyrovnal. V rozhodujícím zkráceném setu nám utekl začátek a tak ho prohráváme 8:15 a celý zápas 2:3 na sety. Stále držíme 7. místo v průběžné tabulce před Poříčany a Nymburkem.
Fotografie z 2.5. muži-Vlašim (1:3, 0:3) a ženy-Lysá B (3:1).

klikni pro fotogalerii Čarodejnice
Byly pořádány Sportovním klubem ve čtvrtek 30. dubna.
Odkazy: fotovideo, volejbal- foto.

klikni pro fotogalerii Brigáda na hřišti
Společně obě družstva mužů i žen provedla jarní úklid volejbalových kurtů v pátek 10. dubna. Odkaz: fotogalerie.

Liga mistrů Final Four Praha 2009
Martin Lébl Čtyři nejlepší klubové týmy Evropy se střetly v O2 aréně ve dnech 4. a 5. dubna. V rámci taktické přípravy naši hráči navštívili tento turnaj vrcholového volejbalu. Přiložená foto a videa jsou ze soboty 4.4., kdy byly sehrány zápasy Odintsovo-Iraklis 1:3 a Trentino-Macerata 3:0. České zastoupení na turnaji reprezentoval blokař Martin Lébl v italském družstvu Maceraty. V řeckém Iraklisu hraje Slovák Andrej Kravárik a za Odintsovo nastoupil jeden z nejlepších světových hráčů Brazilec Giba.
Odkazy: fotografie, videa- 1.utkání, 2.utkání. Internetová reportáž.
V italské lize A1 hraje také český blokař Michal Rak, který s celkem Piacenza vybojoval mistrovský titul. Video z finále A1 Trentino-Piacenza 2:3.