Call

Oratorium Mistr Jan Hus v našem kostele - Richard Pachman

Datum konání: 12. dubna | čas: 19:00 hod.

plakát.jpg

Scénické oratorium Mistr Jan Hus  - komorní verze v podání Dity Hořínkové a Richarda Pachmana - koncert v našem kostele.

Představení je pásmem hlavních hudebních vstupů oratoria doprovázených citacemi z Husových kázání a spisů i vyprávěním o jeho životě. Představení je cca 80 minut dlouhé.

Vstupenky k prodeji na obecním úřadě, v předprodeji za 150 Kč.

 

Amatérské sestřihy oratoria pořízené z publika, Praha - 6. července 2015: www.youtube.com/watch?v=cr2lBxZZREk

Olomouc - 1. července 2015: www.youtube.com/watch?v=g8OPqoqS168

Prachatice 2015 (amatérský záznam - sestřih): https://www.youtube.com/watch?v=BQJdfrw1ws4


Richard Pachman

Spisovatel, malíř, skladatel, zpěvák a moderátor. Narodil se v Olomouci. V letech 2004 až 2021 napsal deset knih: autobiografie Jak chutná bolest a Jak chutná život, historické romány Útes a Notre Dame, román ze současnosti Kdokoliv a román z období 2. světové války Tylda, motivační knihu Jak chutná Mozart, romány Ztracen v Egyptě, Ztracen ve Ztracené a knihu ABBA za železnou oponou. Své olejomalby vystavoval na 114 výstavách v České republice, Belgii, Holandsku a na Slovensku. Je moderátorem internetového rádia radioregenerace.cz, v letech 2014 až 2019 byl moderátor Českého rozhlasu. 

          Od roku 1993 vydal 40 alb, odehrál 111 koncertů na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti, kromě každoročních adventních turné v ČR koncertoval v USA, Belgii, Holandsku, Francii, Německu, Rakousku, Rusku, Izraeli a Řecku. Dlouhodobě spolupracoval s těmito umělci: Jaroslav Svěcený (houslový virtuos), Dita Hořínková (soprán), Martina Kociánová (mezzosoprán), Kamila Moučková (recitace), Francois Glorieux (belgický skladatel, dirigent a klavírista). Jeho aktuálními projekty jsou scénické oratorium Mistr Jan Hus a Pašije (Velikonoční příběh) a každoroční adventní turné. V současnosti prezentuje projekt Komenský/ Labyrint a připravuje hudební album Richard Pachman a přátelé. V letech 2022 a 24 hostoval na třech koncertech Mariky Gombitové.

          Za scénické oratorium Mistr Jan Hus obdržel z rukou Václava a Dagmar Havlových Cenu Nadace Vize 97 na Mezinárodním festivalu Zlatá Praha 2006. Je laureátem Ceny Olomouckého kraje za výjimečný počin roku v oblasti profesionálního umění za rok 2009 a Ceny města Olomouce za přínos pro kulturu. za rok 2014.

Info:

www.pachman.cz,

www.richardpachman.cz,

www.facebook.com/richardpachman,

www.facebook.com/mistrjanhusoratorium

 

Plakát


Zpět na akce Hlavní stránka