Call

Historie sportu v obci

Počátky organizovaného sportu

Podle zápisu ve školní kronice řídícího učitele Josefa Červinky , byla tělocvičná jednota "Sokol" založena v Kostelní Lhotě dne 11. května 1921 po informační přednášce pana okr. tajemníka z Poděbrad Josefa Truhláře "O myšlénce sokolství". Školní dítka cvičící v "Sokole" se následně zúčastnila veřejného cvičení v Sadské dne 10. července 1921 a veřejného cvičení ve Vrbové Lhotě dne 21. srpna 1921. Josef Musil Naším nejslavnější sportovcem a rodákem je volejbalista Josef Musil, který reprezentoval republiku v letech 1955 až 1968 na dvou Olympijských hrách, pěti Mistrovstvích světa a čtyřech Mistrovstvích Evropy.
V roce 2001, kdy český volejbal slavil 80 let od svého založení, byl Josef Musil vyhlášen nejlepším naším hráčem minulého století a v hodnocení mezinárodní volejbalové federace se dostal do závěrečné osmičky nejlepších hráčů světa.

V roce 2004 Kostelní Lhota slavila 650 let od první písemné zmínky o obci, 110 let od založení Sboru dobrovolných hasičů a 35 let organizovaného volejbalu. V rámci těchto oslav, na slavnostním zasedání obecního zastupitelstva dne 19. června, bylo významnému kostelnolhotskému rodákovi Josefu Musilovi uděleno čestné občanství.

Oslavy 90 let sportu v obci

Proběhly dne 6. srpna 2011. Na programu byl míčový sedmiboj dvojic, hry a divadlo pro děti. Naše fotbalová garda sehrála přátelské utkání s družstvem žen Dukly Praha. Oslavy byly zakončeny večerní taneční zábavou.
Odkazy: foto a video z oslav,  foto a video divadla,  foto a video z fotbalu.

Garda Kostelní Lhoty - Dukla Praha