Hodnocení obce v rámci evropského kola soutěže Vesnice roku

Datum konání: 26. května | čas: 8:00 - 13:00 hod.

Logo-Europaeische-ARGE-Landentwicklung-und-Dorferneuerung.png

Vítězstvím v celostátním kole soutěže Vesnice roku v roce 2022 jsme získali nominaci na účast v soutěži Evropská cena obnovy vesnice.

Tuto soutěž vyhlašuje Evropská pracovní společnost pro rozvoj venkova a obnovu vesnice (Europäische Arbeitsgeselschaft Landentwicklung und Dorferneuerung ARGE) ve dvouletém intervalu.

K nám přijede komise v neděli 26.5. a musíme pro ni připravit detailní program. Letošním mottem soutěže je "Lust auf Zukunft" v angličtině "Thirst for future". V českém překladu zhruba "Touha po budoucnosti".

Máte-li zájem se zapojit, dejte nám obratem vědět.

 

Motto "Touha po budoucnosti" zohledňuje skutečnost, že hlavní zlomové okamžiky posledních let, události, které den za dnem hrozí otřást naším kontinentem, a obrovské výzvy, kterým lidé čelí – to vše zanechává hluboké stopy. Na mnoha místech se šíří pesimismus, strach a sociální antagonismus. „Touha po budoucnosti“ chce být signálem, že existuje jiná cesta. Středem pozornosti by proto měly být ty venkovské oblasti, obce a mikroregiony, které jsou odvážné a zapálené pro utváření svého životního prostoru pro budoucnost


Zpět na akce Hlavní stránka