Projednání studií odtokových poměrů Výrovky a příkopů kolem obce

vloženo: 12. 06. 2020 | Obecná

V návaznosti na text v posledním čísle Lhotského zpravodaje si dovolujeme pozvat všechny, které zajíma problematika boje se suchem na místní úrovni. Akce se koná ve středu 17.6. od 18:00 v budově ZŠ.

Představíme vám návrh revitalizace řeky Výrovky vč. jejího rozvolnění a také návrh řešení úpravy melioračních kanálů na území naší obce. Návrhem řešení u příkopů za dálnicí je odběr vody z Výrovky, její převod ve směru lokality Mokrá Luka a následně do vodního toku Šembery.

Dále pak záměr řeší úpravu stávajících příkopů lichoběžníkového tvaru jejich zpřírodněním, tedy rozvolněním trasy, snížením sklonu břehů a vybudováním průtočných tůní. Další částí návrhu je vybudování hradítek a stavidel pro regulaci zadržení vody v příkopech, a to jak vody odebrané z Výrovky, tak vody srážkové. Součástí je i návrh doplňkové cestní sítě v souběhu s řešenými příkopy.

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu. elektronické služby

Soubory ke stažení

pdf

Fotogalerie