Slavnostní otevření kostela po rekonstrukci

vloženo: 25. 09. 2020 | Kulturní Kostelní Lhota

Po dlouhých letech se Lhoťáci konečně dočkali. Slavnostním přestřižením pásky za účasti hostů, se v pátek 11.9.2020 symbolicky ukončila více než dvouletá rekonstrukce jediné kulturní památky obce. A také její hlavní dominanty. Kostelní Lhota se tak opět může pochlubit svým kostelem.

Celý podvečer se nesl v opravdu slavnostním duchu. Po úvodních proslovech a připomenutí nejdůležitějších fází oprav, pan farář Hronek, který zde na farnosti dlouhá léta působil, kostelu požehnal. Hosté vysadili do zahrady kostela meruňku a do rosaria další růži.

Skladba Vltava od Bedřicha Smeteny a následná projekce hodinové stroje, včetně zvuku jeho kyvadla, přenesla krátce před devátou hodinou večerní návštěvníky k dalšímu vrcholu večera. Poprvé se rozběhly věžní hodiny a rozezněly jejich cimbály. Kompletní obnova hodinového stroje i ciferníků, v hodnotě více než 400 tis. Kč, byla financována z peněz sbírky. Ta bude pokračovat i nadále. Pokud se v dalších obdobích podaří získat nějaké prostředky, rádi bychom nechali opravit kostelní varhany.
Odkaz na sbírku - https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/obec-kostelni-lhota-obec-kostelni-lhota-czk.

Po celý večer si návštěvníci mohli užívat skladby kapely Bonton Band doprovázené projekcí fotek z rekonstrukce na zeď kostela. Zájemci mohli shlédnout výstavu Má vlast Cestami proměn, která na osmi panelech představila zajímavé stavební přeměny ve Středočeském kraji za poslední roky. Krom toho svou výstavu kreseb připravily v kostele i děti naší školy. Návštěvníci si mohli užít slavnostně nasvíceného kostela zvenčí i uvnitř. Zajímavou atrakcí pro všechny pak byly večerní prohlídky krovu kostela.

Fotodokumentace akce https://kostelaci-v-akci.rajce.idnes.cz/Slavnostni_otevreni_kostela/.

Videa:

Opravený kostel: https://youtu.be/tr9wfHAWJdE
Otevření kostela: https://youtu.be/Evr9WHXJyPQ

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu. elektronické služby

Fotogalerie