Registrace k očkování pro seniory 70 plus - osobní zkušenost

vloženo: 01. 03. 2021 | Obecná covid.jpg

Od 1. března se mohou senioři starší 70 let nechat naočkovat proti covid viru. Lze tak přes registrační internetový systém. Další variantou registrace je telefonát na číslo 1221. Třetí možností je objednat se k očkování u svého praktického lékaře.

Já jsem se hned brzo ráno v pondělí 1.3. úspěšně přes internet zaregistroval a ještě tentýž den obdržel potvrzení rezervace k první dávce očkování na středu 3.3. a k druhé dávce na den 31.3.2021. Vybral jsem si vakcinační centrum Nymburk - Obecní dům, B. Smetany 55.

Pro registraci na internetu (adresa webu: https://registrace.mzcr.cz/ ) je třeba mobil, připojení na internet, e-mailová poštovní schránku a číslo zdravotního pojištěnce (uvedeno na kartičce zdravotní pojišťovny, u VZP je to rodné číslo).

Probíhá to ve dvou krocích. Nejprve se vyplní telefonní číslo, na které přijde SMS zprávou číselný PIN1 kód, po jehož zapsání je možno se zaregistrovat (vyplnění jména, adresy, kódu zdravotní pojišťovny, čísla pojištěnce - odpovídá rodnému číslu a vybrat ze seznamu očkovací místo).

Až bude na vybraném místě volný termín, přijde druhá SMS zpráva s PIN2 kódem, který umožní termín zarezervovat (na web adrese: https://reservatic.com/ockovani ).

Odkazy k očkování: registrace, rezervace.
                                                                                                                               Zd. Martínek - kronikář obce

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu. elektronické služby