Transparentní sbírka na pomoc nymburské nemocnici

vloženo: 18. 03. 2021 | Kostelní Lhota

Město Nymburk a Nemocnice Nymburk požádali o pomoc na nákup přístrojů pro boj s COVIDem. Níže proto přinášíme bližší informace.

Zároveň jsme se jako obec snažili povzdubit i zaměstnance nymburské nemocnice. Před několika dny jsme jménem zastupitelů a všech občanů naší obce předali všem zaměstnancům nemocnice malý sladký dárek vč. lhotské kávy od Michala Křižky, aby práci lépe zvládali. Obrázek níže v příloze.

________________________

VEŘEJNÁ SBÍRKA NA PŘÍSTROJE HFNO PRO COVID POZITIVNÍ PACIENTY NA INTENZIVNÍ PÉČI

V současné chvíli potřebujeme zakoupit ideálně několik dalších přístrojů AIRVO2 Nasal High Flow, abychom dali šanci co nejvíce pacientům poprat se s nemocí COVID-19. 

Nyní jich prostě není dost pro všechny, kteří je potřebují. Státní hmotné rezervy a kraj už nemají kde brát.

Víme, že občané nám pomohli už několikrát. A chtějí pomáhat dál. Máme zřízen transparentní účet: 123-729550277/0100. 

Cena jednoho přístroje s příslušenstvím je 180 000 Kč vč. DPH.

Zde můžeme společně účet sledovat:

https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/123-729550277

Tato metoda snižuje riziko vzniku komplikací a díky ní se mohou lékaři při léčbě pacientů vyhnout použití umělé plicní ventilace. Zatímco při napojení na umělou plicní ventilaci musí být pacient uveden do umělého spánku, při využití vysokoprůtokového oxygenerátoru je zcela při vědomí, a přitom dostává velké množství kyslíku do plic. Jsme schopni ho nechat dýchat vlastními silami, ale zároveň mu dodávat dostatek kyslíku, aby se nedusil.

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu. elektronické služby

Fotogalerie