Začalo Sčítání lidu, domů a bytů. Rádi pomůžeme starším občanům s vyplněním on-line.

vloženo: 27. 03. 2021 | Důležité upozornění scitani-lidu-2021-jan-moucha-logo-00-810x456.jpg

Probíhá sčítání lidu. Velká celonárodní akce se naposledy uskutečnila před deseti lety. Její výsledky jsou pro nás mnohem důležitější, než se na první pohled může zdát. Z dat se dozvíme nejen to, jak se změnil počet našich obyvatel, ale i to, jaká je jejich bytová situace, kolik z nich do práce či školy dojíždí, v jaké oblasti pracují či kolik z nich podniká. To vše pomůže státu, ale i nám obcím, třeba v plánování dalšího rozvoje.

Poprvé v historii je možné formulář vyplnit online zde. Zabere vám to jen několik minut. Pro ty, kteří nemají internet, nabízíme pomoc. Neváhejte se v případě potřeby obrátit přímo na starostu obce a formulář můžeme vyplnit společně.
 
AKTUÁLNĚ - Sčítání 2021 začíná o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021. Do 11. 5. 2021 má každý možnost sečíst se jednoduše a bezpečně online prostřednictvím elektronického sčítacího formuláře. Ten bude zveřejněn zde na stránce, nebo v mobilní aplikaci. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. 2021 vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář. První výsledky Sčítání 2021 budou všem bezplatně k dispozici na přelomu let 2021 a  2022.

Prosím, přistupujte k vyplňování svědomitě. 

Odkaz na sčítání - https://www.scitani.cz/

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu. elektronické služby