<>

Vlastníte u nás v obci les? Máme zájemce o samotěžbu dřeva

vloženo: 24. 11. 2021 | Důležité upozornění 9-5d2390fe0421b.jpg

Každý majitel lesa má ze zákona povinnost se o něj starat. To znamená minimalizovat riziko pádu suchých stromů i větví, bránění šíření kůrovce, zajišťování průjezdnosti přistupových cest apod. Nejdůležitější je ale to, aby strom na někoho nespadl.

Jak víme, stav našich lesů je velmi špatný a řada vlastníků sama nezvládá tuto péči zajistit. Rádi bychom touto cestou propojili zájemce o dřevo s majiteli, kteří by naopak rádi vyřešili tristní stav svého majetku. 

Máte-li tedy zájem, aby u vás v lese proběhla samotěžba a to za cenu odvozu nebo i s nějakým poplatkem, dejte nám vědět emailem nebo telefonicky. Rádi vás propojíme se zájemci o dřevo. Určitě tím pomůžete svému lesu a navíc splníte svou zákonnou povinnost. 

Kontrolu toho, jak se majitel stará o svůj les zajišťuje například Inspekce životního prostředí. Inspekce se řídí zákonem č. 282/1991 Sb., o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa, a dále zákonem č. 289/1995 Sb., o lesích, a souvisejícími vyhláškami. Povinností České inspekce životního prostředí (ČIŽP) je sledovat a kontrolovat hospodaření v lese bez ohledu na jeho majitele.

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu. elektronické služby