Call

Příspěvek na zateplení, výměnu oken, dveří atd. MAS Podlipansko pomůže se získáním dotace Nová zelená úsporám Light.

vloženo: 02. 02. 2023 | Důležité upozornění logo mas.jpg

Pokud plánujete využít možnost nové dotace Nová Zelená Úspora Light (NZÚ Light), můžete kontaktovat přímo  MAS Podlipansko a ta vám pomůže zjistit, zda na příspěvek máte nárok a pomůže s případnou administrací. Vše na e-mailu kancelar@podlipansko.cz či na tel. čísle 724 050 407, a to v pracovní dny od 8:30 do 16:00.

Níže podrobné informace o dotaci a co vás čeká.

_______________________________________________

Mám nárok na dotaci z NZÚ light?

Ověřte si, zda vaše domácnost spadá do kategorie oprávněných žadatelů o dotaci z NZÚ light. Jste vlastníci nebo spoluvlastníci rodinného domu, nebo trvale obývané rekreační stavby? Jsou všichni členové vaší domácnosti příjemci starobního důchodu nebo invalidního důchodu 3. stupně, nebo vaše domácnost pobírala v období od 12. 9. 2022 příspěvek na bydlení? Pokud splňujete tyto předpoklady, můžete si zažádat o dotaci.

Kdy si mám žádost podat?

Příjem žádostí se otevřel 9. ledna 2023.

Co budu potřebovat k žádosti?

Dříve, než podáte žádost, pořiďte si fotografie míst, která budete chtít změnit – původní okna, dveře, nezaizolovanou střechu apod. Tuto fotodokumentaci pak přiložíte k žádosti. Dále budete potřebovat Odborný posudek navrhovaných opatření, který vám zdarma vypracují zástupci MAS nebo EKIS a M-EKIS.

Připravte si jakýkoliv doklad potvrzující vlastnictví bankovního účtu – může to být třeba poslední výpis z účtu, na kterém bude uvedeno vaše jméno, nebo smlouva s bankou o zřízení bankovního účtu.

K žádosti budete též potřebovat potvrzení prokazující čerpání důchodu nebo příspěvku na bydlení.

K podání žádosti budete potřebovat elektronickou identitu. Jak postupovat při zřízení elektronické identity i při podání žádosti zjistíte v tomto návodu.

Po dokončení prací musíte předložit Zprávu o provedených opatřeních fotografie realizovaných opatření.

Jak získám odborný posudek?

Je potřeba si předem telefonicky nebo e-mailem dohodnou osobní schůzku s zástupcem MAS na které ho s Vámi vypracuje.

Jak získám zprávu o provedených opatřeních?

Je potřeba si předem telefonicky nebo e-mailem dohodnou osobní schůzku s zástupcem MAS na které ho s Vámi vypracuje.

Pro bližší informace můžete navštivte stránky Programu Ministerstva životního prostředí administrovaného Státním fondem životního prostředí ČR zaměřeným na úspory energií v rodinných a bytových domech. Odkaz zde.

 

Kontaktujte MAS a vše půjde jednoduše.


Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu. elektronické služby

Fotogalerie