Kostelka získala v soutěži Vesnice roku Zelenou stuhu

vloženo: 17. 06. 2016 | Obecná

Úžasnou zprávu jsme přivezli z Kutné Hory. Ve čtvrtek 16. června se v honosných prostorách Galerie Středočeského kraje vyhlašovaly výsledky krajského kola prestižní soutěže Vesnice roku 2016. Naše obec se soutěže zúčastnila úplně poprvé a hned je z toho Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí. Vyjma Zlaté stuhy za celkové vítězství, jde o jedno ze tří nejvyšších možných ocenění v soutěži.

Hodnotitelská komise ocenila nejen současnou výsadbu v ulicích, ale i nadávno dokončené projekty jako školní arboretum či přírodní zahradu MŠ. Nezanedbatelnou roli ale hraje i celkový dlouhodobý přístup a koncepce údržby zeleně v obci včetně práce dobrovolníků při pravidelných výsadbách stromů.

Podle hodnotitelů byla letos kvalita všech hodnocených obcí velmi vysoká a naše obec patřila mezi nejzajímavější a na komisi udělala velký dojem.

Slavnostní předání stuhy proběhne 23. července v obci Úholičky, která je absolutním vítězem soutěže a nositelem Zlaté stuhy. Na přádávání se plánujeme vypravit ve větším počtu, takže pokud máte zájem, dejte nám vědět. Určitě to bude stát za to.

Zároveň nás čeká ještě celostátní kolo všech krajských nositelů zelených stuh. A tady už budeme v opravdu veliké konkurenci. Hodnocení proběhne v měsíci srpnu či září, ale už teď se začínáme pomalu připravovat. Držte nám opět palce.

Vzhledem k výjimečnosti této události jsme mírně pozměnili vizuál webu obce. Pokud tedy prohlížíte stránky obce pod pravidelně používaným odkazem, zaktualizujte si svůj prohlížeč, například klávesou F5. Sami uvidíte :)

-TD-

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu. elektronické služby

Fotogalerie

MUNIPOLIS
Novinky z Kostelky přímo
do vašeho telefonu