Fotky ze zájezdu na slavnostní vyhlášení Entente Florale Europe do Slovinska

vloženo: 25. 09. 2017 | Obecná

Ve dnech 13. - 17.9. vyrazila čtyřicítka Lhoťáků na slavnostní vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže Entente Florale Europe 2017 do slovinské obce Podčetrtek, která se z této soutěže pyšní již dvěma oceněními.

Podle porotců byla kvalita všech letošních soutěžících na opravdu velmi vysoké úrovni a tomu odpovídají i hodnoty jednotlivých medailí. V takto silné konkurenci jsme byli oceněni stříbrnou medailí, přičemž ta zlatá nám unikla pouze o dva bodíky. I tak je tento výsledek pro náš všechny výhrou, které si neskutečně vážíme. Je to výsledek dlouhodobého přístupu našich obyvatel i předchozích generací v péči o zeleň a veřejná prostranství.

Pro všechny z nás to byla neopakovatelná událost a skvělý zážitek. Lhotecká skupina byla vůbec tou nejpočetnější, takže naše zelená soutěžní trika byla nepřehlédnutelná. V rámci sobotního evropského jarmarku jsme se na stánku, po boku brněnské delegace, prezentovali regionálními produkty i výrobky našich občanů. Náš stánek rozhodně patřil mezi nejnavštěvovanější a krásné chvilky zde s námi strávil i předseda hodnotící komise Rudi Geerardyn.

Kromě slavnostního ceremoniálu a evropského jarmarku jsme navštívili i další místa ve Slovinsku a to tak trochu s ohledem na tematiku zeleně. První den jsme věnovali Triglavskému národnímu parku s jezerem Bled a Bohinj. Dále jsme pak navštívili světoznámou jeskyni Postojna, prohlédli si klášter v Olimii s bylinkovou zahradou, zavítali do Ljublaně, města honosícího se titulem Evropské zelené město roku 2016 a nakonec se nechali provést městem Žalec, které v letošním roce získalo v EFE zlatou medaili. Tady jsme ochutnávali pivko z jejich věhlasné pivní fontány.

Níže přinášíme fotky ze slavnostního vyhlášení a evropského jarmarku. Celou dokumentaci ze zájezdu pak zde.

Mimoto si můžete v přiloženém souboru přečíst hodnotící zprávu komise Entente Florale Europe k naší obci.

Celkové výsledky zde.

Připomenutí tohoto velkého úspěchu plánujeme pro veřejnost na sobotu 11.11.v rámci svatomartinských oslav v naší obci, kdy zároveň dojde k odhalení stříbrné plakety.

-td-

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu. elektronické služby

Soubory ke stažení

pdf

Fotogalerie

MUNIPOLIS
Novinky z Kostelky přímo
do vašeho telefonu