Call

Začala oprava našeho kostela

vloženo: 26. 02. 2018 | Obecná

V letech 2012 - 2013 jsme díky půl milionové dotaci Středočeského kraje pořídili kompletní rozsáhlou projektovou dokumentaci rekonstrukce našeho kostela Nanebevzetí P. Marie. Po několik let jsme marně usilovali o prostředky na samotnou realizaci oprav. Až teprve v loňském roce jsme uspěli a to rovnou u dvou institucí.

Ze Středočeského kraje jsme získali 500 tis. Kč a z Ministerstva zemědělství pak 700 tis. Kč. Dohromady s očekávaným příspěvkem farnosti (330 tis. Kč) a obce (500 tis. Kč) tak celkově proinvestujeme kolem 2 mil. Kč. K tomu ještě máme k dispozici více než 50 tis. Kč vašich příspěvků.  

Stavební práce provádí firma TESMO s.r.o.

V této etapě tak dojde k obnově krovů u části střechy a také ke kompletní rekonstrukci věže kostela. V dalších letech bychom se chtěli pokusit hledat prostředky na další etapy. Nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o dalších cca 7 - 8 mil., je velmi pravděpodobné, že k dokončení dojde až za mnoho let.

-td-

Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu. elektronické služby

Fotogalerie