Byla zřízena veřejná sbírka na opravu našeho kostela

vloženo: 17. 04. 2018 | Obecná Kostelní Lhota

Vzhledem k tomu, že evidujeme váš velký zájem o finanční pomoc s opravou kostela, rozhodli jsme se založit veřejnou sbírku s vlastním účtem pouze pro opravu kostela vedeným u Komerční banky. Bude to pro nás administrativně jednodušší a pro vás jako dárce i přehlednější.

Jde o tzv. transparentní účet, kde si vy sami můžete sami kontrolovat pohyb peněz na účtu. Myslíme si, že to jednoznačně pomůže k větší věrohodnosti. Peníze můžete posílat v libovolné hodnotě převodem nebo hotovostně na bankovní přepážce. Vyjednali jsme vedení účtu i platby zcela zdarma. Pokud si budete přát zůstat anonymním dárcem, přineste hotovost na obecní úřad a platbu vložíme jako Obec. 

Číslo transparentního účtu pro vaše příspěvky je tedy 115-7264100277/0100.

Stav a pohyb na účtu budete moci sledovat už od příštího týdne na našem webu.

Firmy si mohou uplatnit odpočet na dani, takže neváhejte a přemluvte i svého zaměstnavatele :)

Do teď jste mohli přispívat na účet farnosti, kde se podařilo nashromáždit skvělých téměř 100 tis. Kč. Z nich bude uhrazena právě probíhající oprava ciferníků a rafií věžních hodin v hodnotě 89.650 Kč.

Současná sbírka s novým účtem vedeným na obec pak poslouží na další části opravy věžních hodin v hodnotě cca 310 tis. Kč. Níže v příloze najdete detailní rozpočet celkové opravy hodin. Krom toho bychom peníze případně rádi použili i na základní zajištění budovy, tedy v tuto chvíli hlavně na opravu střechy věže a lodi, aby do kostela nezatékalo.

Jak už jsme informovali, naše hodiny jsou v těch nejpovolanějších rukou, neboť na jejich rekonstrukci se podílí restaurátoři pánové Jan Marek a akad. sochař Petr Skála, správce Staroměstského orloje. Držme jim tedy palce.

  

-td-


Nedostáváte ještě lhotské aktuality do vaší emailové schránky?
Po odeslání svého emailu budete ihned vědět o všem důležitém v obci. Nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec a vše důležité se ihned objeví ve vašem mobilu. elektronické služby

Soubory ke stažení

pdf

Fotogalerie

MUNIPOLIS
Novinky z Kostelky přímo
do vašeho telefonu