Call

Rybník Peklo zatím neklesá

Je cca 23:00. Rybník Peklo a tedy i voda v bytovkách stále drží svou hladinu z odpoledních hodin. Znamená to, že druhá řada bytovek má zcela zaplavené garáže a u dvou domů voda sahá ke dveřím. Pytlování skončilo a naše pozornost se během podvečera přesunula na meliorační kanál ve směru od Milčic. Zde hladina vody stále mírně narůstá a to především díky zastavení všech propustí pod dálnicí.

Ve 14:00 sev Pečkách konalo mimořádné zasedání starostů obcí podél Výrovky. Tématem byla především okamžitá pomoc nejpostiženějším oblastem a také řešení akutních problémů a hledání společných řešení.

Co se týče hladiny řeky Výrovky, tak u stavidla voda cca v půl desáté večer zaznamenala pokles o cca 40 cm proti nejvyššímu stavu. V současné době jsme začali dvěma čerpadly odčerpávat vodu u cyklostezky z odtokového příkopa rybníka Peklo. V těchto pracích nám pomáhá sbor Kovanic a od půlnoci ho vystřídají hasiči ze Sadské.

Podle všeho to vypadá, že rybník Peklo už nebude naštěstí stoupat. Doufáme, že ráno nás přivítá s poklesem hladiny a pomalým návratem k normálu.Fotogalerie