Call

Zhodnocení volejbalové sezóny se závěrečným turnajem ve Lhotě

Volejbal pokračoval po trénincích v sokolovně přes zimu konečně venku na našich antukových kurtech v Kostelní Lhotě. Tímto děkuji Sokolu Písková Lhota za poskytnutý „azyl“, ale nyní jsme už rádi za to, že můžeme sportovat na našem hřišti.

Venku jsme pokračovali v nastaveném režimu jeden trénink týdně, a to nejprve přípravka 1.-4. třída a poté měli trénink starší děti. 5.- 9. třída. Celkem chodilo na tréninky 25 dětí nejen z Kostelní Lhoty, ale i z okolních vesnic.

Mladší přípravka se v začátcích učila chytat balon a můžu říct, že po prvním roce děti začaly už se základním odbitím balonu. Tréninky jsou zaměřené na základní herní dovednosti s balonem formou her a soutěží. Děti hra baví a to je základ pro další zlepšení.

Starší děti zvládají základní herní dovednosti. Zdokonalujeme odbití vrchem, spodem, spodní i vrchní podání a postupně se učíme smečařský krok, který je složitý jak v technickém provedení, tak ve správném načasování.

____________

Pro menší děti jsme uspořádali v sobotu 22.6. turnaj v přehazované a tím vyvrcholila naše tréninková sezóna. Přijely i děti z nymburského volejbalového klubu – nymburské BOMBY. Hrálo se v losovaných dvojicích každý s každým a v závěru byly děti rozděleny do finálových skupin o konečné umístění. Děti mohly být ve dvojici jak s kamarádem ze Lhoty, tak i s někým z Nymburka. Záleželo na štěstí při losování. Všichni se však aktivně zapojily a bylo úplně jedno kdo s kým hrál. Turnaj měl vysokou kvalitu a hlavně radost ze hry a vůle po výhře byla cítit z každé dvojice.  

Rok jsme uzavřeli krásnou rozlučkou s občerstvením a zároveň si děti mohly zahrát různé hry. Přes letní prázdniny si všichni trochu odpočineme a v září opět začneme s tréninky.

Touto cestou bych chtěla poděkovat rodičům za jejich spolupráci, SK Kostelní Lhota za materiální podporu pro děti a velké poděkování patří Lence Drobné a Michalovi Prokopovi, kteří mi velmi pomáhají a podporují při trénincích.

Více fotografií zde.

- Lenka Greplová, trenérka mládeže-

  Fotogalerie