Aktualizovat
  volejbal

Volejbal

Historie
Josef Musil
Lenka Telipská
Pravidla1934
 
Videotéka
Herní animace
 

SK Kostelní Lhota, o.s.

Zimní soustředění:  2000  2001  2002  2003  2004  2006  2007  2009  2010 
Soutěže a turnaje: 2002   2003   2004
2005  2006  2007  2008  2009  2010
2011
Výsledkové tabulky 10/11: muži,   ženy.
Tabulky po podzimu 2011:  muži,   ženy
 

stránky obce
 
Volleycountry
Stč. volejbalový svaz
Český volejbalový svaz
Volejbal.idnes.cz
Sport nymburska
 
KP II.tř. muži- výsledky
a průběžná tabulka:
   2010-11   2011-12

 
  fotogalerie Kostelní Lhota ženy - Kostomlaty 0:3
V posledním mistrovském utkání volejbalového podzimu 2011 naše děvčata nastoupila proti vedoucímu celku okresního přeboru. Kostomlaty potvrdily roli favoritek a bezpečně nás přehrávaly. V polovině třetího setu sice byl ještě stav 15:14 pro nás, koncovka ale opět patřila soupeřkám. Naše družstvo má před zimní pauzou zatím dva vítězné mistráky.
Odkazy: foto video z utkání, tabulka po podzimu.
 
  fotogalerie Kolín - Kostelní Lhota muži 3:0, 3:2
V Kolíně jsme toho první zápas moc nepředvedli. Druhé utkání už bylo o něčem jiném. Po prvních dvou prohraných, i když vyrovnaných setech, srovnáváme stav na 2:2 a soupeř se bál o výsledek. Této psychické výhody jsme nedokázali využít a rozhodující zkrácenou hru vybojovali domácí pro sebe. Škoda - Kolín totiž v posledním kole podzimu (naše družstvo mělo volno) dvakrát prohrál v Brandejse a my jsme tak mohli nejen bodově Kolín dohnat, ale v případě lepšího skóre je i přeskočit v tabulce. Přesto naši muži mají na kontě pět vítězství po polovině soutěže, což je dosud náš nejlepší výsledek v náročné soutěži krajského přeboru.
Odkazy: foto1, foto2, tabulka po podzimu, Nymbursko.
 
  klikni pro zvětšení Josef Musil na razítku ME, rozhovor v hradištském zpravodaji
27. mistrovství Evropy ve volejbale mužů se konalo ve dnech 10. - 18. září v České republice a Rakousku. K této události byla vydána poštovní známka a příležitostní razítko s tváří našeho významného rodáka Josefa Musila.
Obec Hradištko, ležící při soutoku Sázavy s Vltavou, uveřejnila ve svém podzimním Zpravodaji rozhovor s volejbalistou století Josefem Musilem. Náš rodák měl od r.1957 chatu v části této obce zvané Šlemín.
Odkazy: razítko, známka, volejbalová filatelie, ME a Česká pošta, rozhovor s J.Musilem, podzimní Zpravodaj Hradištka.
Videa: 5.ME 1958, ME 2011.
 
  Porážíme Benátky 3:0 !
rozhodčí Benátek Hráno v Benátkách o první místo. To chtělo lídra soutěže porazit v obou zápasech. Nastupujeme s novou posilou Lukášem Knížkem na místě univerzála. Náš bezchybný výkon soupeře zaskočil a po setech 25:23,25:20,25:18 v náš prospěch vítězíme. K dvojzápasu byl nepochopitelně delegován rozhodčí domácích a tak o drama nebylo nouze. Hned v počátku prvního setu po jeho několika nepřesných rozhodnutích byl vyloučen za protesty z lavičky náš vedoucí družstva Zdeněk Martínek. Také vstup do druhého utkání nám vyšel a set jasně pro nás 25:17. Pak se nám nedaří v koncovkách dalších dvou setů a v závěru nám trochu chyběla i fyzička. Soupeř nás poráží 3:1 (-17,22,20,15). Stále ale držíme druhé místo v průběžné tabulce. Příští kolo hrajeme v sobotu doma s Čelákovicemi, které mají zatím pouze jednu prohru.
Po návratu domů nás zastihla radostná novina o narození dvou nových volejbalistů našeho hráče Jirky Čerycha juniora. Dvojčata Ondřej a Vojtěch jsou v pořádku - gratulujeme !
Odkaz: průběžná tabulka krajského přeboru.
 
  Kostelní Lhota muži - Přerov nad Labem 3:1, 3:0
volejbal S nováčkem krajského přeboru z Přerova to měla být snadná záležitost. I výsledk by tomu odpovídal. Opak byl ale pravdou. První set si ještě soupeř prohrál sám množstvím nevynucených chyb. V dalším setu sice vedeme 12:8, pak ale chybujeme my na smeči. V koncovce stav 21:19 pro nás, soupeř ale obětavou hrou získává set pro sebe. Ve třetím dějství již prohráváme 8:13 a za tohoto stavu místo Libora Staňka nastupuje Tomáš Čerych pro posílení našeho útoku. Skóre dotahujeme, avšak v koncovce musíme bojovat o vítězství až do stavu 26:24. Náš vydařený nástup ve 4. setu, kdy rychle vedeme 4:0. Pak ale opět naše chyby v útoku a za stavu 8:10 střídá na směči Martina Houdka Libor Staněk. To se příznivě projeví na našem výkonu a zápas dotahujeme do vítězství.
Ve druhém utkání Libor nastupuje na postu libera pro posílení obrany v poli. V prvním setu další napínavý boj s úspěšnou koncovkou pro nás 27:25. To soupeře definitivně zlomilo. Znamená to další dvě výhry a 2. místo v průběžné tabulce.
Odkazy: družstvo Přerova n/L, průběžná tabulka krajského přeboru.
 
 
Kostelní Lhota muži - Brandýs nad Labem 3:2, 3:2
Na úvod podzimu nového ročníku hned dvě vítězství proti soupeři, se kterým jsme hráli vůbec poprvé. Po pěti letech ve skupině B nyní hrajeme v A skupině krajského přeboru. Utkání bylo velmi vyrovnané a až páté zkrácené hry musely rozhodnout o našem vítězství. Ve druhém zápase jsme dokonce již prohrávali 0:2 na sety, ale pak zlepšenou hrou vyrovnáváme a poslední set již jasně pro nás. O vyrovnanosti obou týmů svědčí i celkový poměr míčů z obou utkání 212:212.
Slaveno bylo nejen vítězství, ale především narození syna Jana našeho nahrávače Lukáše Martínka.
Naše ženy rovněž první mistrák hrály na pět setů. V utkání okresního přeboru ale prohrály v Nymburce s SKP B 2:3.
Odkazy: družstvo Brandejsa, video z utkání mužů (nižší kvalita médií způsobena záznamem pomocí mobilu).
 
  fotogalerie Výsledky 42. pouťového turnaje mužů
Proběhl v sobotu 20.8. za pěkného počasí jako součást oslav 90 let organizovaného sportu v naší obci.
Konečné pořadí turnaje: 1. Kolín, 2. Blažkovi Mladý, 3. Kostelní Lhota.
 
Na pouťové zábavě zahrály skupiny MIKS, Žok-Band a bratři Haláčkové.
Odkazy: fotovideo.
 
  volejbal Nový ročník nově ve skupině A Krajského přeboru II.
Po několika letech bylo konečně naše mužstvo přeřazeno ze skupiny B do A (spolu s Poděbrady, Kolínem a K.Horou). Nebudeme již muset zajíždět k utkáním do Posázaví i dále (Vlašim, Sedlčany). První mistrák hrajeme doma v sobotu 27. srpna od 10,00 s Brandýsem nad Labem.
Odkaz: rozpis mistráků družstva mužů.
 
 
POZVÁNKA NA 42. TURNAJ MUŽŮ
Koná se v sobotu 20. srpna na dvou kurtech u fotbalového hřiště. Přihlášky v 8,30 hodin v den a v místě konání. Zápisné 300,- Kč za družstvo. První čtyři družstva obdrží hodnotné věcné ceny. Po dobu turnaje možnost občerstvení v Hospůdce na hřišti.
Po turnaji na hřišti od 18,30 hodin pouťová zábava. K tanci i poslechu zahraje country skupina Žok Band a Standa Haláček.
Odkazy: pozvánka (pdf), jpg, foto z 40.ročníku, finále.
 
  Turnaj žen "O putovního chlapa"
fotogalerie Po osmi letech byl obnoven volejbalový turnaj žen v Kostelní Lhotě. Dne 2.7. se konal již 21. ročník a nejsilnější účast měla děvčata z Lysé se třemi družstvy. Jejich áčko pak putovního chlapa vyhrálo.
Konečné pořadí turnaje: 1. Lysá A, 2. Sadská, 3. Kostomlaty, 4. V.S.Poděbrady, 5. Haluze Lysá, 6. Kolín, 7. Kostelka, 8. Lysáčci.
Odkazy: fotovideo#1, video#2, video#3.
 
  volejbal
Konečné tabulky ročníku 2010-2011
Muži uhájili své tradiční 7. místo v soutěži krajského přeboru. Naše děvčata, hrající okresní přebor, jsou osmá.
Tabulky: muži, ženy.
 
  V derby se sousedními Pečkami naše děvčata vítězí 3:1
fotogalerie Za velkého zájmu obecenstva se po mužích také družstvo žen na domácím hřišti dočkalo prvního jarního vítězství. V úvodu prvního setu se lépe vedlo pečeckému družstvu. Dotahujeme a od stavu 7:7 získáváme náskok a set vyhráváme. Stejného úspěchu docilujeme v setu dalším a vedeme již 2:0. Děvčata z Peček se ale nevzdávají, ve třetím setu nás poráží 25:21 a snižují tak na 2:1. Zlepšeným výkonem v další části zápasu bez problému vítězíme 25:16 a tím i v celém utkání 3:1 na sety.
Odkazy: fotovideo.
 
  smash První dvě vítězství jara našich mužů: Kostelní Lhota - Týnec n/S  3:0, 3:2
První zápas byl naší jasnou záležitostí až na třetí set, ve kterém přehráváme soupeře až ve vyrovnané koncovce. Druhé utkání bylo jako na houpačce. Hosté vedou 1:0, pak naše exhibice, kdy za pohých 11 minut dovolujeme soupeři pouze 10 bodů. Další set nám to Týnec vrací a vede 2:1 na sety. Zlepšeným výkonem srovnáváme a zápas šel do time-breaku. V něm jsme zachytili důležitý začátek a jasně vítězíme 15:8. Poslední kolo jarního krajského přeboru zajíždíme do Sedlčan.
Odkaz: výsledky a průběžná tabulka.
 
  Kostelní Lhota muži - Poděbrady 1:3, 1:3
fotogalerie Derby proti Bohemce z nedalekých lázní bylo v prvním zápase dost nervózní. Vypjatou koncovku druhého setu sice vyhráváme 27:25, ale to bylo z naší strany vše. Hned první set druhého utkání opět drama v koncovce. Prohráváme 19:21, pak obrat a naše vedení 23:21 a setbol 24:23, který bohužel nevyužíváme. Hosté srovnávají a po další tahanici naše prohra 26:28. Ve třetí části překonán letošní rekod kraje v počtu míčů v setu, který s námi uhrála v předminulém kole Zruč. Tentokrát ale rekorní set vyhráváme 35:33! Průběh skóre: 21:19, 22:20, náš první setbol 24:23, pak má soupeř několik mečbolů, vyronáno 27:27, 30:30, vedeme 31:30, a nakonec 35:33 pro nás. Další set ale prohráváme a hosté i v druhém utkání vítězí.
Odkazy na video - 1.set, 2.set, 3.,4.set, druhé utkání - foto.
 
  Kostelní Lhota ženy - SKP Nymburk B 1:3
Kostelní Lhota muži - Zruč n/S 0:3, 1:3

fotogalerie Také ženy prohrály první jarní mistrák a to s béčkem SKP Nymburk, kterému sebraly jeden set poměrem míčů 25:18.
Muži ve druhém dvojzápase proti vedoucímu družstvu tabulky podali bojovný výkon. Hned v dramatickém prvním setu jsme měli šest setbolů. Pak soupeř šel do vedení a proměmil až třetí setbol. Set pak skončil rekordním poměrem míčů 31:33 v náš neprospěch.
Odkaz: fotografie z utkání žen.
 
  fotogalerie Kostelní Lhota muži - Kolín 1:3, 1:3
V prvním jarním dvojzápase obě družstva hodně chybovala a hra tak byla plná zvratů - kdo dělal těch chyb zrovna méně, tak vedl. V prvním setu prohráváme 1:7 a 3:10, pak obrat o 180 stupňů a naše snadná výhra 25:18. Další dva sety měl soupeř jasně na vrh. Až v tom posledním byla hra vcelku vyrovnaná, koncovka ale patřila Kolínu. V druhém utkání nám začátek vůbec nevyšel, až ve druhém setu vyrovnaná hra a koncovka pro nás. Další set vedeme již 11:0!!! Ani tento počáteční náskok nám nestačí, soupeř po střídání dvou hráčů dotahuje a v dramatické koncovce nás těsně poráží 26:24. To nás zlomilo a Kolín pak v pohodě vítězí i v dalším setu a tím i v zápase. Odkaz: foto, Kolínský deník.
 
  Start jarních volejbalových soutěží se blíží
volleyball Naši muži již pět let hrají náročnou soutěž krajského přeboru druhé třídy. První letošní mistrák nastoupí doma v sobotu 23. dubna od 10 hodin proti Kolínu.
Ženy hrají okresní přebor a první zápas sehrají rovněž doma v pátek 29. dubna od 17 hodin. Soupeřkami jim budou volejbalistky SKP Nymburk B.
Odkaz: rozpis zápasů mužů a žen.
 
  fotogalerie-turnaj smíšenek Dodatečně zpracované fotky a videa z let 2006-07
Při třídění archivu nalezena zajímavá a dosud nezvěřejněná foto-videa.
Rok 2006: turnaj smíšenek v Praze - foto, video, další videa ve Zruči, s Poděbrady, závěr podzimu po zápase s K.Horou.
 
Rok 2007: v Alpách u Flachau - video#1, video#2.
 
 
Stránky jsou optimalizovány pro MS Internet Exlorer a uvedeny v těchto vyhledávačích:

    Seznam.cz
^^ nahoru